• |
ide | kryesore

Video/ Shikoni festën e çuditshme të Hamilton: hidhet në pishinë me rroba pas fitores në Monaco

Sport, Video

Lewis Hamilton i gëzohet triumfit në Monaco, pasi një Cmimi të Madh të gjatë dhe impenjativ, në të cilën iu desh të mbrohet nga sulmet e Verstappen me goma praktikisht të shkatërruara: “Me shumë mundësi ishte gara më e vështirë e sezonit – ka thënë kryesuesi i Botërorit të Formula 1 – Luftova me shpirtin e Niki. Ai ka patur një influencë të madhe në skuadrën tonë dhe na ka ndihmuar të jemi këtu ku jemi”. E për ta festuar si duhet… Hamilton përfundon në pishinë me gjithë rroba, në një video që u bë menjëherë virale…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu