• |
ide | kryesore

Basha kërkon të frymëzohet nga zgjedhjet për Parlamentin Europian: Beteja jonë vota e lirë

Lajme, Të fundit

Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar fitoren e Partisë Popullore Europiane në zgjedhjet europiane të 26 majit. Grupimi politik i djathtës në Europë ka fituar shumicën e vendeve në Parlamentin Europian. Në një postim në rrjetet sociale, lideri i opozitës përcjell një mesazh edhe për situatën politike në Shqipëri kur shkruan se “beteja e shqiptarëve për votën e lirë është betejë jetike për vlerat europiane”.

Postimi i Bashës

Qytetarët europianë, me pjesmarrjen më masive të 20 viteve të fundit në zgjedhjet për Parlamentin Europian, konfirmuan vendosmërinë për të mbrojtur dhe çuar përpara vlerat europiane.

Jam i lumtur që familja jonë politike EPP – European People’s Party është konfirmuar forca e parë në parlamentin dhe qeverisjen europiane. Urimet më të përzemërta për presidentin Joseph Daul dhe PPE dhe në veçanti për fushatën e jashtëzakonshme të kandidatit tonë për President të Komisionit Europian Manfred Weber.

Forca e qytetarëve në demokraci është vota, prandaj beteja e shqiptarëve për votën e lirë është betejë jetike për vlerat europiane, për demokracinë perëndimore dhe për Shqipërinë si gjithë Europa.
Asnjë hap pas! #ShqipëriaSiEuropa #2qershor

6 Comments

 1. NA RRUAJTE KARIN ME KETE TEORINE E DUAM SHQIPERINE SI GJITHE EUROPA . NE JEMI ZEMRA E EUROPES OR KAR ME SYZE . DINE NDONJE VEND NGA KETA TE EUROPES QE ZGJEDHJET TI ORGANIZOJNE PERTITE DHE MILITANTET? NESE TI E DO EUROPEN EDHE KETU , ATEHERE BEJE NDRYSHIME NE KODIN ZGJEDHOR .

 2. C lidhje ka ky me ppe? Te krahasosh partin e sali berishes me partit popullore europiane. Eshte kulmi i hipokrizis. O DELL QE NUK TU MBUSH NJEHER MENDJA. NUK VIHET NE PUSHTET ME MASHTRIME DHE TRILLIME. E DIM SHUME MIRE SE KUSH JENI DHE SE CFAR KENI BERE KUR DREJTONIT KETE VEND.

 3. Vetem llafe kane keta agot, por nje m* pune! Nuk ka nevoje te na permendet Europa, “demokracia” amerikane, vota e lire, e terci e verci. Na u lodh kanocja. Edhe nje breshke te pyesesh se si zgjidhet kriza, do te thoshte:

  1. Presidenti te zgjidhet nga populli (trim & paqedashes).
  2. Te vihet balance ne kompetencat midis Presidentit dhe KM. Qe km mos haje m* dhe anasjelltas.
  3. Ndryshim i kodit zgjedhor, i menjehershem. Ketu bien dakort pervec breshkes edhe bufi. 🙂
  4. Larg militantet nga kutite e votimit. Stop kusaria!

  Kaq!

 4. Vota e lire , vota e lire dhe vetem voten te lire nuk e doni , biles asnje nga ju . Ju keni frike nga e verteta dhe nga vota e lire . Ju keni frike nga e drejta dhe nga leshimi i pushtetit . Sepse qe ta meritosh voten e lire , duhet te te shkoje djersa deri ne ullul te menderes . Evropes i kopjove fije per pe gjithe te keqijat dhe asnjegje te mire , tani kerkon te ndjehesh evropian . Nese do te te jesh europian ndrysho sistemin zgjedhor , voto dhe numero elektronikisht , ndrysho organizimi e zgjedhjeve dhe deklaroji parate qe hedhe ne zgjedhje , ndryshe edhe afriken do ta kemi zili .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu