• |
ide | kryesore

Brazil/ 15 të vdekur pas sherrit me thika në burg

Planet

15 persona kanë mbetur të vdekur pas trazire mes të burgosurve në një burg në shtetin brazilian të Amazonas, sipas një deklarate të sekretariatit shtetëror për burgjet.

Të burgosurit në Amazona u mbytën për vdekje dhe u vranë me sende nga më të ndryshmet, tha në deklaratë koloneli Marcos Vinicius Almeida, kreu i burgjeve të shtetit. Nuk pati pengje dhe të burgosurit eliminuan njëri-tjetrin.


“Qeveria do të hetojë shkakun e trazirave”, thuhet në deklaratë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu