• |
ide | kryesore

Basha në Elbasan: S’ka zgjidhje politike pa largimin e Edi Ramës

Lajme, Të fundit

Krei i opozitës, Lulzim Basha i ka dhenë edhe njëherë mesazhin e qartë kryeministrit Rama se nuk do të ketë dialog me të. Sipas Bashës zgjidhja e vetme për t’i hapur rrugë dialogut është largimi i Edi Ramës dhe krijimi i një qeverie tranzitore.


“Mirëse ju gjej vëllezër dhe motra. Më e bukur se kurrë, më e vendosur se kurrë që i flet sot nga Elbasani të gjithë Shqipërisë. Mirënjëhohje për këtë mesazh të vendosur që buron nga zemra e Shqipërisë, nga Elbasani. Nuk ka mesazh më të qartë se ky për betejën e shqiptarëve për liri, çdo ditë më të madhe e bën bashkimin tonë më të fortë se nuk ka zgjidhje politika pa largimin e Ramës bandës që ka marrë peng vendin, dhe se në funksion të saj shqiptarët kanë vendosur në krye se nuk ka dhe nuk mund të ketë as liri dhe të drejta njerëzore, as shporrje të ndasë kriminale që drejton këtë qytete, pa larguar shkaktarin e aleancës për krimin, njeriu që e ktheu Shqipërinë hambar droge, që rriti taksën e karburantit dhe energjisë dhe tani bëhet gati ta kthejë Shqipërinë në monizëm.”


2 Comments

  1. Ndegjo gjermanet o loqe qe kurre nuk u poqe,po molotovin ku e kishit sot ne elbasan,dhe mos i mbush rruget me shpellare o lulu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu