• |
ide | kryesore

Këshilltari i Edi Ramës përjashtohet nga Partia Laburiste

Lajme, Të fundit

Alastair Campbell, drejtori i komunikimit gjatë kryeminisitrisë së Tony Blair në Britaninë e Madhe është përjashtuar nga Partia Laburiste.


Përjashtimi i tij vjen pasi ai tha është shprehur se, votoi për Liberal Demokratët në zgjedhjet për Parlamentin Europian, që u mbajtën të dielën që lamë pas.


Përmes disa postimeve në twiter, Campbell tha se ishte “i trishtuar dhe i zhgënjyer”. Këshilltari i Blair ka deklaruar se do ta apelojë vendimin e partisë së tij.

Kujtojmë se Campbell është edhe mik i kryeministrit Edi Rama dhe PS. Ai po ashtu ka drejtuar fushatën mediatike të qeverisë Rama dhe ka shkruajtur mjaft artikuj për Shqipërinë.

3 Comments

  1. Thone qe i ka bere dru ato postimet! Ky tipi nder te tjera tha qe edhe ne qofte se do i kishte fituar te gjitha vendet “Brexit Party” nuk ka shans qe Anglia te dale nga BE. Edhe liderja e “Change UK” tha qe votoni per liberalet. Liberalet jane te djathte.
    Te majtet jane jashte kontrollit ne Angli. Kane vetem nje parim: Urrejtje per njerezit e thjeshte dhe punetore.
    Pikerisht per ato njerez qe mbushin edhe sheshet ne protestat e opozites shqiptare.

  2. PO m’u kujtoka ai filmi me Sasha Baron Cohen “Ali G in da house”, se e kishte shkurtim te emrit Alistair…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu