• |
ide | kryesore

Lëvizja e opozitës, ankimon në Kolegjin Zgjedhor refuzimin e KQZ-së për komisionerët

Lajme, Të fundit

Vendimi i KQZ-së për të mosregjistuar komisionerët e opozitës në KZAZ-të për zgjedhjet vendore të 30 qershorit, ka bërë që PD dhe LSI të ankimojnë vendimin në Kolegjin Zgjedhor.


Në 23 maj, KQZ hodhi poshtë kërkesën e dy forcave opozitare për të pasur komisionerë në KZAZ-të.


Institucioni i administrimit të zgjedhjeve argumentoi se PD dhe LSI nuk janë subjekte zgjedhore dhe si e tillë nuk mund të ketë përfaqësues në komisione.

Ka qenë LSI e cila ka dërguar këtë të martë kërkesë padinë në Kolegj, për shfuqizimin e vendimit të KQZ-së.

2 Comments

  1. Keta as vet nuk e din ca duan. nuk marrin pjes ne zgjedhje po duan te numurojn votat. nuk fitojn shumic po duan te qeverisin. nuk kan asnje program po thon ne jemi me mir se kemi vjedhur me pak (jan te njejtet surreter qe humben zgjedhjet e fundit). Thoni te verteten o zotnij, DUAM TEPSI, se te kesh ne koalicion nje tuf horrash pa asnje kontribut ne shtet ndertim (Mona, Meta, Dashi, Mediu, Ndoka, Duka, Idriz cami e Dule greku) eshte e qart qe objektivi i vertet eshte TEPSIA. Te tjerat jan karlliqe dhe boll u tallet me shqiptaret se do ndeshkoheni keq se nuk jan me dele. Rama eshte me pidh-some e pa veten keq ne protesten e armeve kimike dhe ne protesten e studenteve. dy protesta te verteta dhe ai e kuptoi. per militantet nuk i ha kari fare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu