• |
ide | kryesore

Ekspertja e seksit jep 6 këshilla që çdo femër duhet të ndjekë në shtrat

Lapsi Leaks

Annabelle Knight, prezantuese dhe eksperte e seksit dhe lidhjeve jep vazhdimisht këshilla online për femrat. Së fundmi ajo ka dhënë disa këshilla se si femrat mund të bëhen një partnere sa më e mirë seksuale për të dashurit e tyre.


1. Seksi i mirë fillon jashtë dhomës së gjumit


Luani lojën tjetër, dërgoni porosi “eksituese” derisa është në punë, priteni me një darkë romantike apo bëni një masazh me vaj aromatik.

2. Jini e gatshme për eksperimentime

Lidhjani sytë partnerit tuaj dhe nxirrni nga frigoriferi akull, dhe luani me zonat e tij erogjene. Bëhuni imagjinuese.

3. Lyeni duart

Nëse dëshironi të “luani” me penisin e tij, lyejeni dorën me lubrifikant dhe do t’i ofroni një përvojë krejtësisht të re. Derisa jeni duke “luajtur”, mbështilleni me shuplakë dore,sepse nëse e keni me lubrifikant nuk do të ndiejë dhembje.

4. Mos harroni pjesën midis testikujve dhe anusit

Pjesa midis testikujve dhe anusit ka një numër të madh nervash, andaj është shumë e ndjeshme në prekje. Shtrëngojeni butësisht atë pjesë me maje gishtash dhe lehtësisht bëni masazh. Përcillni reagimet e tij dhe përshtatjani shtypjen dhe shpejtësinë sipas reagimeve të tij.

5. Mbani kontaktin me sy

Kur e shikoni dikë drejt në sy disa sekonda, krijohet ndjenjë intime dhe intensive, posaçërisht nëse fytyrat ju janë afër vetëm disa centimetra.

6. Ndërmerrni kontrollin

Qëndroni sipër dhe vendosni se si do të zhvillohen gjërat. Lidhjani duart me një pëlhurë të butë sateni në vend të kllapave, sepse pëlhura e butë është shumë më komode apo imagjinoni ndonjë mënyrë tjetër që ta mbani nën kontroll. /Telegrafi/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu