• |
ide | kryesore

VIDEO/ Plas sherri mes Markut dhe Bushatit në studio: Edhe m… po t’ju japin, e hani!

Lajme, Të fundit

Analisti Mark Marku dhe deputeti i PS-së Ervin Bushati janë përplasur ashpër në studion e emisionit “Byro Politike” në Abc News teksa po flisnin për progres raportin e vitit 2019. Marku është shprehur se Rama ka dhënë urdhër që deputetët të festojnë pas rekomandimit për çeljen e negociatave. Por Bushati tha se nuk do të shkonte më në të njëjtën studio me Markun për shkak të gjuhës që ai përdor.

DEBATI


Marku Marku: E shikoni që jetojmë në dy realitete të ndryshme. Është një gazetare që ka 20 vjet e atashuar atje (flitet për Erisa Zykajn në Bruksel).

Ervin Bushati: Mos u merr me integritetin e asaj, shumë e mirë është ajo.

Mark Marku: Juve nuk ju pëlqeu.

Ervin Bushati: Si nuk na pëlqeu. Unë e njoh dhe më pëlqen shumë ku e di?

Mark Marku: Se juve ju jep urdhër Rama dhe kërceni nuk kërcen gjithë bota se ju jep urdhër Rama se jeni deputetë.

Ervin Bushati: Zoti deputet vazhdoni me argument.

Mark Marku: Ju keni festuar vjet do festoni dhe sivjet, më falni, por deputetëve dhe mut po t’ju jepnin e hani ju. Me kështu deputetë jemi që po të jetë ai entuziast ju duhet të jeni entuziast.

Ervin Bushati: Keni qenë vetë deputet është turp të flisni kështu.

Mark Marku: Turp është për ju se ajo gazetarja është në terren dhe nuk punon te televizioni i Edi Ramës. Progres raporti ka qenë dhe vjet. Po tallni menderen me shqiptarët. Sivjet e reja është jo që thotë gazetarja se është në institucionet e BE-së dhe nuk bëjnë gallatë. E dinë që problemi është krimi dhe korrupsioni. Ta kanë thënë të gjitha shtetet. Na thirr ne të katërve në Qershor dhe do e shikoni…

Ervin Bushati: Jo me këtë gjuhë nuk vij. Kemi fëmijë ne që shohim. Nuk e di çfarë eksperience ke pasur te PD-ja, por nuk jemi njësoj.

Mark Marku: Këtu konsiderohet tradhti kombëtare se nuk bëhesh entuziast se Rama ka dhënë urdhër që të festohet. /abcnews

14 Comments

 1. Mark Marku gazetar te Zeri Rinise kthehet ne PDist, i djathte, antikomunist….
  Cuditet PDja pse smerr vota me ksi sharlatanesh.

 2. Eshte e pa besueshme qe Shqiperia degradoje deri ne kete nivel sa te jete profesor nje njeri me aftesi mendore te kufizuar si ky fare Mark Marku.

 3. O zot cfare Mark jashteqitja eshte oedagog i femijeve tane! Ky ka qene dhe deputet???!!! Ndaj u jane shperlare trute neper shkolla te rinjve, se kane lektore keto gojendyre. I ka mbet koka sa ciftelia duke bere ham ham cdo nate neper studio tv- ve

 4. Po keta mutin e hane per mengjes o Mark. Ne dreke hane kokteil jashteqitjesh
  Per darke hane lehte – nja dy gelbaza surratit nga Lideri Sumprem

 5. Qar duhet then ore te mjer per ket qeveri per ket km qe njeri me rrugaq me sharlatan me horr horrash nuk kemi pare ne Shiptaret ndonjeher por ky km meriton akoma me shum ta shash qe te ndaloj te sharat pa fund, por ju qe i dilni zot keti plehu derrash qe e ka emrin EDVIN RAM MUTI, ju jeni dhe e dini sh mir se kush mutin esht ky derr qe po te hyj ne stall derrash do ti turren derrat dhe do e nxjerrin jasht nga era e qelbet qe i vje keti plehu me ere mbytese.

 6. Ate qe marku mban ne goje dhe nxjerr nga goja e hongshin krejt politikanet dhe ca mbetet e hongshi ju te lapsit plus komentusit tuaj besnikë

 7. Pu pu kur flet Mark muti qe del ne tv me dhembe te palare dhe kostumet me njolla e zbokth,… po nuk krahasohesh mor servil me kete flori djale qe eshte me kulture , edukate dhe i shkolluar ! Plehre e dreqit!

 8. Ku ka Socialist te Ripjerdhjes me kultur more ju hengert mortja, keta te Ripjerdhjes jan drogmen, imoral, super hajdut, kriminela, te poshtrit e te poshterve, ose me shkurt koleget e SPIRIPALIT, doni me besoj mjaft ee.

 9. Ore ky bushati car karin ben ne kete dynja. Se ben dhe si ekspert ekonomie. I ka dhene drejtim ndonje pune ky apo hajde bejme si cuna trendi. Po keta nuk i marrin as per pjata lares ne evrope. Pergjigje per beketin ka ky eksperti i bythes kur eshte kaq i ditur? Leket ku iken duhet te pyes ky popull, hajdutin e keni brenda ne shtepi.

 10. Uaa mamii e tmershme. Si bojn kto kurvat e rilindjes si te ndjeshem ! Jan prek nga fjala mut. O ju ju qifsha grat. Po ky kari qe keni lider suprem ska lon llaf pa thon . Mjafto te kerkoni ne utube dhe dalin perlat. Mos flasim per Tom Doshra e Ndreka e Prela e ca karib keni ju aty ke grupi juaj.
  A ju qifsha grat sa te urryshem jeni ! Jeni vetemohusa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu