• |
ide | kryesore

Ramush Haradinaj thirrje Ramës: Hiq taksën nga Rruga e Kombit

Lajme, Të fundit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar që Shqipëria ta heqë taksën në “Rrugën e Kombit”.

“E lus presidentin t’i kërkojë Edi Ramës t’ia nisë prej hapit të parë. Ta heqë taksën, skanerin. T’ia nisim kështu bashkimin. Unë jam për një bashkim konkret e jo të fjalëve të mëdha. I kisha lutur të gjithë të bëjmë kujdes: Që të mos shkojnë fjalët para punëve”, ka thënë Haradinaj në televizionin publik.


Kryeministri ka folur edhe për Samitin e Parisit, duke thënë se pret qartësim të situatës në dialog me Serbinë.

“Pres një qartësim më të madh se a do të ketë marrëveshje në fund të këtij viti apo jo. Atje do të shkojmë bashkë. Unë nuk do të shkojë atje pa Ahmetin e Limajn, por duhet të vijnë edhe presidenti e kryeparlamentari. Jemi duke u konsultuar, e ndajmë çdo materie”, ka thënë Haradinaj.

4 Comments

 1. Hiq taksen o Ndrio, se u bere gazi i Kombit! Ne vend te bashkohemi, po largohemi edhe me shume me tanet! Ne te dinim per te zgjuar! Ja Franca psh te beri kalores te Legjionit te Leshit! E ti perseri nuk vure mend! Kaq i prape je mer yahoo?!

 2. O kucke Rilindase QE Myron Usheheqesin tend te ndritur.

  Nqs he komentues me pagese I Departamentit te Propogandes, gjej pune tjeter.

  2. KAPITALIZMI moj Kucke, po ta spjehoj cfare eshte:

  Eshte te besh biznes ne tregun e.lire.
  Koncesionari moj Kucke prefeeon te beje biznes me shtetin.

  99.999% te biznesit e ka me shtetin.

  Ky quhet Komunizen moj Kucke rilindase.
  Eahte para QYL.

  Bill Gates dhe SteveJobs bejne peodukte she I shesin. Bleresit zgjedhin cfare blejne.

  Ky Qelbesira I detyrim njerezit te shendoahin she pasurojne nje koncesionar, te xilit I dhurua Rruga e Kombit, falas.

  Ky moj Kucke NUK eshte kapitalizem.

  VIP at e biznesit shqiptar kane 99.9999% te XHIROS me Shterin/Kryeministrin nepermjer Koncesioneve dhe Tenderave te ndyre qe gatuajne.

  O cope Derr.

  Ky NUK eshte kapitalizem.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu