• |
ide | kryesore

LAJM I FUNDIT/ Hidhet gaz lotsjellës përpara parlamentit

Lajme, Të fundit

Është tensionuar protesta e opozitës te selia e parlamentit. Në drejtim të forcave të policisë janë hedhur dhjetëra tymuese, flakadanë dhe kapsolla. Një prej kameraman është lënduar nga këto tymuese.Është plagosur edhe një prej protestuesve në hyrje të Parlamentit, nga ku po hidheshin kapsolla dhe fishekzjarrë në drejtim të policisë.

I plagosuri u dërgua drejt ambulancës nga protestuesit e tjerë. Flitet edhe për një polic të lënduar. Duke parë situatën, polici hodhi gaz lotsjellës dhe ujë për të shpërndarë protestuesit. ©LAPSI.al

1 Comment

  1. Shullak ti plase. Policia deri tani nuk ka ber asgje qe mund te lendoj njeri. Aaa po ju bezdis thirja me megafon e policis. Sa te qelbur keta policet, si guxojn ata dhe bertasin me megafona, dhe shurdhojn protestuesit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu