• |
ide | kryesore

Tension në protestën e opozitës, tym e flakë te parlamenti

Lajme, Të fundit

Është tensionuar protesta e opozitës te selia e parlamentit. Në drejtim të focave të policisë janë hedhur dhjetëra tymyese, flakadanë dhe kapsolla. Një prej kameramanëve është lënduar nga këto tymyese. Për situatën e krijuar ka reaguar edhe Presidenti i republikës, Ilir Meta.


“Presidenti i Republikës bën thirrje për vetëpërmbajtje,  shmangien e incidenteve dhe provokimeve” –thuhet në reagimin e kreut të shtetit. Protestuesit kanë prishur gardhin metalik që ishte vendosur para Parlamentit. Kordoni i parë i policisë është tërhequr pas.


Në përditësim…  

16 Comments

 1. Qifshi nenat tuaja o politikane kurva te te dy kraheve dhe ju analistet u qifshi ne bythe sa te keni qejf si pedo te noterizuar qe jeni.

 2. Eshte zjarr dashurie, ju betohem!
  Kur kapesh duke vjedh 10 milion euro per km/rruge, me e pakta qe duhet te presesh eshte kjo. Ai parlament edhe nese digjet sot nuk vlen as sa 1 km/vjedhje/rruge me gjithe njerezit qe ka brenda te enjteve. Ai parlament duhet te mblidhet tek haleja e kryeministrise per ta miratuar vendimin per Balldrenin.

  1. O neri ajo rruga e kombit qe seshte as 100 km kushtoj 1.2 miljard € edhe qe ne ate kohe forca puntore ishte 150 € ne muaj me trego pake sa i bie km? edhe me e keqia te gjitha urat jane gjysmake te pambaruara, prandaj po do te flasesh per vjedhje drejtohu Bashes kelyshit te Enverit edhe Berishes Hysmeqarit edhe ledhatusit te Enverit

   1. Ate e ka ndertuar Bechtel, firma me e madhe e ndertimit ne bote, qe nder te tjera zbaton zbaton ligjin amerikan, qe thote: Kush jep ryshfet jashte amerikes denohet si ta jepte ketu. Qe ta kuptosh si denohet rryshfeti ne amerike shiko nje guvernator te pensilvanise ne youtube , sesi para ja 30 vjetesh vrau veten live, sepse u denua mbi 50 vjet, per nje korrupsion qe ne fund( pas vdekjes) doli qe nuk e kishte bere.
    Shiko sesi u shemb tuneli i Gjokes per te kuptuar diferencen mes PD dhe rilindjes. Per ate tunel ishin investuar nje firme kineze eksperte , qe u refuzua per t’ja dhene nje firme, si Gjoka, qe nuk ka ndertuar as rruge fushore, jo me tunele. Vetem asfalt ka shtruar.
    Cmimi per rruge malore sic eshte ajo e kombit , eshte komplet normal, sepse kur fuetet Bechtel nuk mund te jete ndryshe, sepse ka standarte.

 3. Ashtu eshte Neri……Pabuksit duan ti bejn te gjithe njesoj…Jo nuk jane as socialistet njesoj me rilindasit..Se demokratet jo e jo..

 4. O neri ajo rruga e kombit qe seshte as 100 km kushtoj 1.2 miljard € edhe qe ne ate kohe forca puntore ishte 150 € ne muaj me trego pake sa i bie km? edhe me e keqia te gjitha urat jane gjysmake te pambaruara, prandaj po do te flasesh per vjedhje drejtohu Bashes kelyshit te Enverit edhe Berishes Hysmeqarit edhe ledhatusit te Enverit

  1. Robert Budd Dyer quhet zoteria. Shikoje dhe me thuaj a ja vlen te perzihet ne koirupsion firma me e madhe ne bote per nje vend si Shqiperia? Une e njoh nga afer procesin. Per vete do gjej rrugen me te gjate dhe nuk do futem kurre ne nje tunel te ndertuar nga Gjoka apo ANK. Edhe ty Agron te keshilloj mos futesh.

  1. Nuk di asgje ti o i mjere! Ate ceshtje e dogji prokuroria duke shkel afatet, sepse i vetmi qellim ishte te bente zhurme. Ne cdo fakultet drejtesie ne Shqiperi, ajo ceshtje perdoret si case-study sesi nuk duhet te sillet nje prokuror. U dogjen afatet qellimisht. Sjellja e bashes ishte pune avokatesh. Por ka nje ndyresi qe nuk ka ndodh kurre; ajo qe mos i hiqet imuniteti nje deputeti qe e kerkon drejtesia, si S. Tahiri. Kemi regreduar shume qe nga ceshtja e Bashes.

 5. O agron po ik mlidhu ne shtepi se na cave karin ske grua e femij te men dosh po mendon per partin
  Ik o Loqe se te kerkojen ne shtepi

 6. Agroni, po tani sa eshte pagesa e punetoreve? 170 Euro? Pastaj Rruga e Kombit kalon mes malesh dhe ka nje tunel afro 5 km ndersa kjo rruga tjeter eshte fushore krejtesisht, traseja eshte e shtruar dhe flitet per nje tunel afro 800 m. Beji pak llogarite. Me kete nuk dua te them se nuk ka patur vjedhke tek Rruga e Kombit, perkundrazi. Ama tani vjedhja ka arritur ne ekstrem. Tani te thone qe pse nuk me le te vjedh o maskara. Une dua te te vjedh jo vetem ty, por edhe femijet e tu dhe ti nuk ke te drejte te flasesh. Dhe e keqja me e madhe eshte se ka disa si ti qekalojne ne orgazem kur kur vidhen nga pushteti aktual, ndersa te tjeret kalojne ne orgazem kur kujtojne se si vidheshin nga ata qe ishin me pare. Ne kete menyre po beni sherbimin me te keq vendit

 7. oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo thotë:

  MIR E KA THENE SHEFI NATOS RUSET NDIKOJNE NE SHQIPERI ,PO DUKET SHTET BANDASH JO SHTET POPULLI NE NJE SHEKULL ,KETO VETEM NA VOLLEN SHKATRRUAN PERSEKUTUAN ,TANI DUAN VOTA PUSHTET DHE MBAJTEN E TIJE ME cDO FORME ,PO KU I DJEG KLASES POLITIKE,QE HILLEN TANI PERPJET ,E SIGURTE ESHTE SE I DJEG TEK KRIMET QE KAN BERE DHE ZHDUKIN GJURMET DHE MBAJN PUSHTETIN I NJEJTI PASQYRIM U BE NE VITET 90 ,DUKE SHKATRRUAR E VJELLUR GJITH THcKA ,PER TE HUMBUR GJURMET E SISTEMIT KOMUNIST ,NXITEN POPULLIN PER RREMUJA,PO TE NJEJTIT Aktor ,ne 97 perseri shkatrruan ushtrin dogjen vendin ,,tani prap po te njejtit aktor nxisin popullin per rremuja,atyre nuk ju intereson asgje me shum se zhdukjen e gjurmeve te krimit nga reformat qe kan bere nese rremujat thellohen ose dalin jasht kontrollit kush merr nen mbrojtje arshivat hipotekat bankat,qe fare lehte mund te digjen zhduken dhe keta karajfila te thon I dogji populli dhe mbetet ne fuqi politikat e tyre duke u bere pronare te vendit ,kjo eshte katastrof kombetare qe na solli komunizmi ,dhe ky eshte fundi tije por e rendesisheme eshte se keto lodra nuk I han kush dhe naton e kemi present,tashme nuk mund te ket zgjellje te lira me ne shqiperi me kete klase politike qe per nje shekull kan kriminalizuar nje popull me politika ligje sisteme,nuk mund ti jepet me vota kujt pa marrveshje garanci dhe pa qen njeriu I duhur I pushtetit,mbasi keta as fetarisht as shkencerisht as praktikisht nuk kan formimin e duhur per te marrur pergjegjsi mbi popull erdhi koha ti thuhet sejcilit sipas profesionit ti gjindet vendi punes,un personalisht ndjehem I zhgenjyer na grabiten pronat ,dhe na mashtrun per nje shekull na futen ne rrug problemesh pa zgjillje,keta nuk jan shpetuesit tan sepse keta ullhoqen 1 shekull dhe premtimi tyre eshte vet raliteti faktet nje ekstrem I vertet

 8. O basha horra nuk jane policet e shtetit po je ti sebashku me ata qe te vijne prapa. Mqse Rama spo te iken ik ti me mire , kjo do jete zgjedhja me e mire o basha.Sa qesharak behesh kur kercenon ti……
  Po as ti nuk merr dot pushtet me dhune .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu