• |
ide | kryesore

Paralajmërimi i fortë i Bashës për Ramën: Koha e fjalëve mbaroi, herën tjetër…

Lajme, Të fundit

“Koha për fjalët po mbaron”. Ishte ky mesazhi që i dërgoi drejtpërdrejt kryeministrit Edi Rama, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në përfundim të protestës së opozitës së të dielës. Nga selia e PD-së, Basha tha se tani nuk ka më vend për fjalë, pasi situatën do ta marrë në dorë populli.


“Në protestën e ardhshme fjalën do ta ketë vetëm sovrani, vetëm ju. E gjithë bota e di se ky është një pushtet i marrë me dhunë. Ne nuk pranojmë pushtet të marrë me dhunë. Harrojeni se mund të pranojmë pushtet të marrë me dhunë, por ju duhet ta lini popullin të flasë me votë.


Lëre popullin të flasë me votë të lirë e të ndershme, ti që duhet të kishe ikur me qindra herë ose ndryshe do të nxjerrë jashtë populli në protestën e ardhshme. Nuk kërkojmë asgjë më shumë, por nuk do të pranojmë asgjë më pak sesa të lejohet sovrani të flasë me votë. Pranoje sot ose në protestën e ardhshme do të jetë sovrani që do të flasë” – tha Basha. ©LAPSI.al

23 Comments

 1. Oke Basha Heren tjeter me brisk, idjot kryetare i vure flaken edhe u hoqe te drejten mijerave qytetare qe adhurojne edhe besojne tek PD, por kam thene une ti sa do ta mohoshe ti je kelysh i enverit e ke ne gjake, si pune Bushatit si 100 metra renje komuniste edhe hiqet si demokrat

  1. Ju shkerdhata qe hiqeni se jeni te pd-se jeni thjesht morra te kuq me pages…shkoni ke Mero gelbaza se atje mblidheni si mi halesh…Ju ka dal boja dihet gjithandej qe jan krijuar ”call centera” vetem per te share pd-ne.

 2. Po tregohesh pa fytyre o lulu pasi vrave 21janar baballaret sot po perdor femije minoren te mbuluar me maska qe qellojne policine,tani kerkon qe viktimat te jene policet.

 3. Shko tani dhe lepija loqet Rames,se ai rradhen tjeter do largohet nga presioni qe bere sot me kalamajt e shpellareve te salihut

 4. Nuk te del e keqa o i perdhunuar pabuks.Rilindja ka mare Fund ..Te njejten loj me emra e komente te ndryshem Por bie ne sy o shpirt keq.Krevatin ja ke bere gati Rilindasve

 5. Plasi Lul bytha duke ba thirrje per lufte po spo e pjerth kush,plasi per te detyru policine qe te perdori plumba per te pase nai viktime qe te kete ça te thote po aha ka ra keq se ky Rama meazalla se i urdhnon policat me qellue mbi çdokend qe prek insitucionet,ça me ba nuk jane te gjithe si baba Sali Viçidoli i Berishajve…

 6. Epo shyqyr qe u vendos me ne fund Z.Basha !Merremi ne me keto bije kurvash e mostra qe jane ngjizur me kriminele,hajdute e rrugeçer te zgjyrosur !Na e lere ne qe te mbarojme pune me edvin krimin e zgjyrosur e te palare!Eshte fundi juaj maskarenje qe mbroni edvinin te na vjedh me miliona euro dhe ju punojne mamate,motrat e grate tuaja ne kohen qe ju nga vrimat ku jeni futur komentoni e fyeni te vjedhurit,te dhunuarit,te kercenuarit me mbijetesen !!!!???!Data 08.06.2019 do te hyje ne histori si perballja e popullit me mostrat e rilindjes,si dite e perballjes me krimin dhe perfaqesuesit e saj politike,me hajdutet qe drejtojne shtetin,me hijenat e cdo bir bushtre qe mbron kete pushtet !Do jete dita me e bukur e jetes sone,boll me,liri a vdekje !Demokraci a vdekje!

 7. Tani palla karit! Me kto parullat liri a vdekje… dukesh sa palle kari je.
  Data Data 08.06.2019 do vi e do iki e ti pale kari ke per te ngel.
  Cecen

 8. Heren tjeter, merrni kallashin, dhe o burra te vrasim njeri tjetrin. Mjafton qe Luli dhe Monika si shpresa e ketij vendi, te marrin pushtetin . Karagjoza, njerez te papergjegjshem.

 9. wau na hoqi zarin ky debili, po si i gjen PD keta me qirinj he… ky te ha ate qe nuk thuhet tani , ik mo se i more me qafe ata te gjore , ata aq kuptojne…. me vjen keq ti fyej , por kaq eshte niveli i tyre, kaq pak duan nga ty o legen ,buke me qofte , cola e nje udhetim gratis… po ik o palle se kemi gjera me te mira per te ndjekur ne tv , nuk ka mbaruar akoma portokallia…. porta e fatit e tjera etjera ,na i shpife me ate zerin tend prej nazisti, je bere lolo i Berishes, te mori me qafe se coc do beje ne jete , po ai te preu rruget, shporru Bashe ik ne Hollande !

 10. motren ku ta keni ju qe shani lulin , dhe se harova hajdeni me beni nje gojore

  1. o pederast, shko bej bashk me gaz bardhin grupin e lgbs ne PD. o GEY ca ke o te qift derri farefisin o njeri pa nder, qe te te qim grat e fisit te gjith si grup? si te kesh qef, ne gati jemi, vetem ato me te mirat, ate qe sduken si burra. pse degjenerohesh per 120 euro ne muaj. pranon te te shkerdhehet farefisi per 120 euro ne muaj. ti mund te komentosh per lulin po mos sahj te tjeret qe edhe te tjeret ste len grua te fisit pa te qir ne goj, miter e sum. ne orgji biles. i degjeneruar.

 11. I paemer 02:58,ti biri i kirves qe nuk le rresht a germe pa degjeneruar e deformuar ne menyren me te keqe te shqipes !Do dalesh nje dite nga gjirizi e nena,nusja,motra nuk do te njohin se cili je,cdo pesosh !!!!?Me date 08.06,2019 do te bejme ate qe historia nuk na e dha ne ’90,kokat e krimineleve qe masakruan per 50 vite familjet tona,te ardhmen e femijeve tane !Mire iken ato pjella te shemtuara,kriminele por duhet te durojme edhe bijte e tyre.Kurre me,do ta zgjidhim menjehere,me mire nje fund i tmerrshem se sa nje tmerr pafund.Ju duruam shume,te sa ju shohim te vidhni e te qeshni me ne,te grabisni e talleni,te vrisni e pa piken e cipes te beni dhe arrogantin.E sa per ato qe thua,fyrjet,oren ne te cilen e thua,siklet te madh ke pasur !Nese do ta zbuloja se cile je,si deles do ta prisja qafen !!!!Kjo e sigurte,do zoti te zbuloj !?Madje do veje dhe shperblim per te zbuluar !Bire bushtre qe te shpeton nuk ka edhe nese rikthehesh ne ate gjene e qelbur qe te ka nxjerre !Edvin Rama do te shkerdhejme mamane,linden e zahon me 08.06.2019 !!!

  1. ti qeke totalisht rrot kari. qeke ber per spital. ishalla e ben per nonji lek se nqs je keshtu vet, qeke rend, shum rend. ska spital qe te merr persiper.

 12. Tani po te them se salihu dhe lulu nuk do vine me ne pushtet mbas 30 qershorit,shenoje kete dt dhe kete koment o tani,historia 91 qe nuk u zhduken komunistat,kryekomunisti salih srb u vu nga ramizi per ti mbrojtur kriminelet komunista te bllokut,salihu eshte I vetmi komunist ne lindje

 13. nje tuf komentuasish me pages te borderos se Xenit jan leshuar te justifikojn dhunen e luften e te nxisin tjeter dhun qe pastaj ti japin nobelin e paqes salehut. ju o fashista te degjeneruar ti merrni te keqen shqiperis. ju me gjith kete km varikars qe ka ber pakt me lule karin qe te mbrojn gjen e vjedhur, do jepni llogari. as rama sdo vazhdoj dot te fshihet pas nje pupaci si luli qe hedh kapsolla e ben thirrja per vllavrasje. si thoshte ai mjeku i pd, cfar i keni ber keshtu policave, pse na i nxirrni para, shifeni, i keni sjell ne spital se ju na i nxirrni para dhe ne i bejm mut. ju e keni fajin. dmth faji eshte i policit qe i del para njeriut te papergjegjshem. sipas ligjit i papergjegjshem eshte vetem budallai. po shqiperia nuk ka vetem njerez halabajga si ju, ka edhe njerez normal, dhe do vij nje dit qe lulin & shokun e tij rama do ta bejn shembull per te gjith politikanet e tjer qe do vijn pas. do ta nglin me nje shkop ne byth te dy para kryeministris qe te tjeret ti therrasin mendjes kur te mendojn te bejn dallavere si kjo dyshe e degjeneruar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu