• |
ide | kryesore

VIDEO LIVE/ Plas në protestën e opozitës, lëndohen protestues, policë dhe gazetarë

Lajme, Të fundit

Është tensionuar protesta e opozitës te selia e parlamentit. Në drejtim të focave të policisë janë hedhur dhjetëra tymuese, flakadanë dhe kapsolla. Një prej kameramanëve është lënduar nga këto tymuese.


Plagoset edhe një prej protestuesve në hyrje të Parlamentit, nga ku po hidheshin kapsolla dhe fishekzjarrë në drejtim të policisë. I plagosuri u dërgua drejt ambulancës nga protestuesit e tjerë.
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar në Twitter duke u shprehur se është lënduar një prej efektivëve.


“Një oficer policie është dëmtuar nga mjetet e ndaluara shpërthyese që hodhën protestuesit. Drejtuesit e protestave duket se kanë financa të mëdha për të blerë mjete shpërthyese të ndaluara, por edhe vullnet të plotë për të goditur forcat e rendit. I bëj thirrje Lulzim Bashës që të ndalojë sulmin ndaj forcave të Policisë së Shtetit!” – shkruan Lleshaj.

Për situatën e krijuar ka reaguar edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta.

“Presidenti i Republikës bën thirrje për vetëpërmbajtje, shmangien e incidenteve dhe provokimeve” –thuhet në reagimin e kreut të shtetit. Protestuesit kanë prishur gardhin metalik që ishte vendosur para Parlamentit. Kordoni i parë i policisë është tërhequr pas. ©LAPSI.al

17 Comments

 1. Shullak ti plase. Policia deri tani nuk ka ber asgje qe mund te lendoj njeri. Aaa po ju bezdis thirja me megafon e policis. Sa te qelbur keta policet, si guxojn ata dhe bertasin me megafona, dhe shurdhojn protestuesit.

 2. ju te dy qe keni bere komente hajde se po ju qihet mamaja nga luli qe ja u i nguli

 3. Ore ju te PD. Akoma nuk e keni kuptuar qe Rama do jete fituesi ne cdo skenar. Dhe PD do sfumohet gradualisht. Keshtu do ndodhi kur largohesh nga sistemi.

 4. Do i qijm rilindasit ne bythe, do ia shkerdhejm nenat, grat, motrat, tezet, hallat.

  Do i hapim bythen deri sa ti dali gjak, dhe do i djegim si minj.

  Lalush erushat dhe pidhrropshat si palla dhe ndrreu do i varrosim te gjalle posht kerpudhes narkotike te kryekarucit gjatosh ramut.

  Prisni deri me 30 qershor o pidhkurva dhe do i shifni mir shpellaret.Jetoni mir sa keni kohe se as nga shpia nuk do dilni dot shkerdhata. Qihuni mir me eneda tarifen deri me 30, se pas 30es do hani mut mavi ne mes te flakeve qe ju percellojn si pula ridhjerse

 5. O injoranta lesht do merrni po grisni bythen ne shpi merni ato 20mije leke qe ju jep Lulushi dhe flini gjume se Rames ia rrujtet lesht edhe sonte…

 6. Avash o lufta per liri se mos na hash karin ti edhe ata pederastat si pune e Lulushit,Salijanit,Bardhit,Balliut dhe kurvave si Grida Suma me shoqe,shume thelle ta paskan fute karin sonte po ik ne shpi qetesou se ke shume kar per te thyer deri ne 30 Qershor aty ku do hani dhe karin final per te shkuar ne pith te semave te gjithe ju çeçenet e mjere qe i shkoni prapa ketij grupi kriminal te ashtuquajtur PeDe….

 7. Rama eshte nje hajdut. Nje psikopat qe e do shqiperine dhe shqiptaret per trafik bandite kriminele dhe prostituta. Per ta vjedhur ne cdo gje qe mund te vidhet per ta grabitur ne cdo gje qe grabitet per te abuzuar dhe per ta shkaterruar ne cdo gje qe mundet

  Rama eshte nje deshtim total per vendin.
  Zero sukses
  100% deshtim

  500 mije te larguar, droge, krim , korrupsion, shkaterrim ne cdo qelize te shtetit dhe shqiperise. Vendi ska polici prokurori gjykata shteti ka vetem ambalazh

  Kujt i duhet ky kryeminister??

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu