• |
ide | kryesore

Daçiç shkruan në kartmonedhën 100 dollarëshe: “Kosova është Serbi” (Foto)

Lajme

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka shkruar në një kartmonedhë 100 dollarëshe “Kosova është Serbi”.

Në Serbi kanë nisur një aksion në rrjetet sociale “për kthimin e Kosovës e Metohisë në Serbi nëpërmjet rrugës paqësore”.


Personat që janë bërë pjesë e këtij aksioni po shkruajnë “Kosova është Serbi” në kartëmonedhat prej 100 eurosh, dollarësh e valuta tjera, gjë e cila ka bërë protagonist edhe zyrtarin e lartë serb. Një situatë e tillë po ndodh në një moment kur Bashkimi Europian po mundohet të arrijë një marrëveshje finale midis Kosovës dhe Serbisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu