• |
ide | kryesore

Jay Z, i pari me statusin e miliarderit

Paparazzi, Slider

Jay Z është reperi i parë në botë që ka arritur statusin e një miliarderi, sipas Forbes. Në një raport të publikuar së fundmi 49-vjeçari fitues i çmimit Gramm është renditur ndër njerëzit më të pasur në Amerikë dhe reperi i parë që numëron miliarda dollarë në llogarinë dhe investimet e tij. Përveç sipërmarrjeve të tij muzikore, Jay-Z është gjithashtu një investitor në kompani të ndryshme, duke përfshirë Uber. Për të përcaktuar të ardhurat e Jay-Z, Forbes llogariti aksionet e tij në kompani të ndryshme.

Doni të dini se çfarë mban “portofoli” i tij? 310 milionë dollarë të investuara për shampanjën “Armand de Brignac”, si dhe 220 milionë dollarë në para kesh dhe investime, duke përfshirë rreth 70 milionë dollarë për Uber.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu