• |
ide | kryesore

Truke të thjeshta për vetulla më të trasha

F1, Stil

Nëse ke vetulla të holla dhe do që t’i rregullosh, ka disa mënyra për të arritur rezultatin e dëshiruar. Sigurisht që një pjesë të fajit për gjendjen e vetullave tuaja e ka gjenetika, por asgjë nuk është e pamundur, kështu që edhe për ju ka shpresë. Vetullat e trasha janë trend sot dhe duhet të kujdeseni për to si për çdo tipar tjetër të fytyrës nëse doni të shkëlqeni.

-Përdorni serum për vetullat ( Serumi ndihmon në rritjen e qimeve, i bën qimet më të trasha dhe më të dendura).
-Mos i hiqni shpesh. Mund të duket e çuditshme, por nuk duhet t’iu pastroni vetullat sapo dalin dy qimet e para. Lërini të mbushen që të keni mundësi t’ju jepni formë.
-Përdorni laps ose xhel që mbush vetullat për të dhënë efektin e dëshiruar, sidomos kur bëni grim të bukur.
-Nëse keni para mjaftueshëm, provoni ‘microblading’. Është zgjidhja e duhur dhe afatgjatë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu