• |
ide | kryesore

(VIDEO) Plagosi babë e bir në protestë, arrestohet në Tiranë një nga autorët

Lajme, Të fundit

Policia njoftoi se ka arrestuar personin që plagosi babë e bir më datë 2 qershor në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Uniformat blu bëjnë me dije se arrestimi i 43-vjeçarit Z.S është bërë pasi janë parë pamjet filmike të protestës.


Në lidhje me dhunën e ushtruar nga i dyshuari përkundrejt dy shtetasve të tjerë (babë e bir) reagoi ish-kryeministri Sali Berisha. Ky i fundit tha se policia ka dhunuar dy protestues, ndërsa ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj përgënjeshtroi, duke sqaruar se protestuesit janë përleshur me njëri-tjetrin. Ai publikoi edhe një video në Twitter.

Njoftimi i policisë:

Kapet dhe ndalohet një prej autorëve të “Plagosjes së rëndë me dashje”,  të dy shtetasve mbrëmjen e datës 2 Qershor në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” Në vijim të kqyrjes së pamjeve filmike, si dhe informacioneve të marra në rrugë operative u bë kapja dhe  ndalimi me inisiativë i  shtetasit :

Zamir Sijani, 43 vjeç, banues në fshatin Xhafzotaj Durrës, (i dënuar më parë për veprat penale “Trafikimi i lëndëve narkotike” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”).

Ndalimi i tij u bë pasi më datë 02.06.2019, rreth orës  20:00, në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit“ dhe në rrugën “George  Ë Bush”, ka prishur qetësinë publike në kohën që subjekti politik Partia Demokratike dhe aleatët zhvillonin protestën dhe ka goditur me mjete të forta shtetasit, Y. Ç dhe E. Ç (babë e bir)  banues në Tiranë, duke ju shkaktuar dëmtime të rënda në pjesën e kokës.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme për veprat penale “Plagosje e rëndë me dashje” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

8 Comments

 1. Sala akuzoi policin per kete. A ka kerkuar falje publike? apo ci qi ropt se mos eshte hera e par qe mashtorn, gesheshtar patologjik e patetik.

 2. Keto jan lojra te bandes se bashibozukeve mavi per te ber mjegull
  Kufomes mavi i erdhi fundi
  Shqiperia nuk mund te mbahet peng e injorances qe mbollen eterit. Kanibal te ketyre felliqesirave zoti e bekoft shqiperin zoti e bekoft sali berishen

 3. Shikoni sa idiote ka rreth saj opozita. Dhunuesit e personave ne fjale u pane qartesisht qe ishin vete protestuesit. Nderkohe arrestohet nje nga autoret. Te gjitha keto me fakte te filmuara.
  Sali funderina si gjithmon ja fut pordhes. Zagaret mbasi fusin hundet ne vrimen e bythes Saliut i marin ere pordhes, dehen dhe thone:
  “Keto jane lojra te bandes bashibuzukeve mavi per te bere mjegull “.

 4. Mendoj qe veprimet e dhuneshme te njerezve rreth pd ka kohe qe i kane kaluar limitet dhe nuk eshte me pune injorantesh apo alabakesh sic duan ta pershkruajne disa por me veprime te kalkuluara dhe me synime te erreta. Konsideroni nje fakt te thjesht…… Sikur te ishte vertet populli i indinjuar sic mundohet ta shesi basha nuk ka force ne bote qe i kontrollon, kurse keta jane ne duart e bashes si playstation me nje komand hidhen ne sulm me nje tjeter bejne pauz.Per mua duhen konsideruar si rrezik per shtetin dhe pronen publike

 5. Problemi eshte se ata qe organizojne keto trubullira padyshim qe nuk jane injorante, por duke e ditur se ky kontigjent i PD-ke vjen nga nje shtrese e ulet injorante e shoqerise e kane te lehte t’i manipulojne.
  P.sh. komentusi me emrin Tepelena nga menyra e gjykimit me ideologjine revolucionit te Tetorit kuptohet qe vjen nga regjimi i kaluar dhe duhet te kete qene kapterr ne ushtri, dhe jo vetem ky por te gjithe duke filluar nga ari, Stalini deri tek te Mbyturit ne Llumin e Meros jane te nje kallepi. Sic ka thene komentuesi me siper dehen me eren e pordhes Saliut.

 6. Salihu loz si femije i vogel me keta shpellare si lodra,tall bythen duke ju thene qe te bejne ate qe ai i thote,ne protesten tjeter shikoni kur ti vrasin dhe del salihu srb dhe thote i vrau rama,kujdes popull mos u mashtroni nga Politikani qe ka vrare me shume ne te gjithe shekullin,remzi hoxha,gaz mucen,Arben brocin,ali uken,3000 te vrare ne 97 azem hajdari,kater vllezerit haklaj,vrasjet e djemve tropojane,Sokol olldashi,26 te vrare ne gerdec,kater burra me duar ne xhepa,mos i harroni keto krime

 7. Ju te pa emer, me qe jeni PS-ista, pra paguheni me taksat tona nga ajo,shkoni (jo larg) ne Athine dhe do t’shihni si organizohen protestat!
  Hiqeni si “analiste e filozofe” dhe vetem pordhe e fjale te bukra.Jena te ngopur “
  FJALE TE BUKURA E GURET NE TRASTE”
  Vetem ato ju kan mbete!?
  Jeni servile te pasherushem, dembele e hipokrite, mashtrues deri ne palce si kryemini juaj….
  Zoti ju ruajt mendjen!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu