• |
ide | kryesore

Katy Perry përdor këngën e artistes nga Norvegjia për hitin e fundit

Paparazzi, Slider

Kënga e re e Katy Perry “Never Really Over” është shume e ngjashme me nje tjetër projekt muzikor të 2017-ës, “Love you like that”, nga këngëtarja norvegjese Dagny.

Por ndryshe nga herët e tjera, nuk parashikohet të ngrihet një padi nga norvegjezja në drejtim të yllit amerikan, pasi Katy dhe ekipi i saj i kanë ruajtur të drejtat e autorit. “Në fillim të këtij viti mora një telefonatë nga ekipi i Katy-t dhe më thanë që kemi bërë një version të këngën Love You Like That. Më thanë se duan që të më njohin të dreajtat e autorit”- tha Dagny për Radio 1 Newsbeat.

Kënga e re e Perry-t është në krye të kalsifikimit të “UK Offical Treniding Chart” këtë javë, ndërkohë që version originali i saj arriti që të renditej vetëm e 37-ta në klasifikimin norvegjez të këngëve. Dagny tha se ishte e lumtur që Katy e njoftoi dhe e njohu punën e saj, duke qenë se vitet e efundit artistë të mëdhenj kanë përdorur shpesh krijimet e këngëtarëve më pak të njohur pa lejen e tyre.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu