• |
ide | kryesore

Basha thirrje kundër dhunës në protestë: Ajo i duhet vetëm Edi Ramës

Lajme, Të fundit

Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, bëri thirrje kundër dhunës gjatë protestës së tetë kombëtare të opozitës. Ai u shpreh se i vetmi person që do dhunë dhe lutet për të është kryeministri Edi Rama.

“Vëllezër dhe motra, ju bëj thirrje: mos ndërmerrni asnjë veprim që dëmton protestuesit apo vëllezërit tanë në uniformë. Zemërimi juaj është i ligjshëm, por ka vetëm një njeri që do dhunë, ka vetëm një njeri që lutet për dhunë, dhe ky është njeriu që do t’i shpëtojë gjykimit të popullit, do t’i shpëtojë gjykimit të Evropës. Ky është Edi Rama dhe banda e tij. Nuk do t’i shpëtojë, gjykimi i Evropës po vjen, gjykimi i popullit ëshë i pashmangshëm”, u shpreh Basha në protestë.

6 Comments

  1. PERFUNDIMISHT KY QEKA ME KURVE SE RAMA .
    POPULL KMERRI VET FATET NE DORE , PO JUA LATE NE DORE KETYRE KURVAVE NE BORDELLO DO PERUNDONI . ROPT POLITIKANEVE

  2. Ta futi karin thelle amerikani aq sa ske nga e lun sumen,te tjera the dje te tjera thua sot,Basha je thjeshte nje lolo ne duart e Berishes,nuk do behesh kurre lider..

  3. Nuk ngjite fare sot! I Ose nuk ke kuptuar asgje, ose je i lodhur. Demokratet nuk i kandis dot me lojera presidenciale, si keto kellirat mavi. Mavite kane ardhe nga ferri dhe kane bere me te zezat, keshtu qe cdo gje i duket normale. Fatkeqesia jote eshte , por vete i zgjodhe demokratet. Nuk je ne te njejten pozite te lehte me Ramen, bariun e ujqerve te eger dhe deleve te perdhunuara.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu