• |
ide | kryesore

Orges Shehi i jep lamtumirën Skënderbeut: “U konsultova me familjen, duhet ndryshim”

Sport

Orges Shehi nuk do të jetë më trajneri i Skënderbeut në sezonin e ardhshëm. Ish-portieri veteran i shumë betejave, në epokën më të lavdishme të bardhekuqve, debutoi në pankinë në sezonin më delikat për korcarët, duke arritur megjithatë ta rendisë skuadrën në vendin e katërt, me mundësinë për të luajtur në Europë League, gjithnjë nëse vjen përgjigja pozitive nga CAS.

Tekniku e ka kë bërë publik vendimin e tij në mbrëmje vonë, në faqen e tij zyrtare në rrjetet sociale, duke theksuar se pas një viti të vështirë është koha për ndryshim. Shehi ka luajtur 8 vjet, duke mbrojtur portën e Skënderbeut, duke kontribuuar në të gjithë titujt kampion të fituar nga korcarët dhe një vit në pankinë, duke nisur një karrierë të re, që tani duhet ta vazhdojë larg Korcës.

“Mbyllëm një sezon të vështirë tranzicioni. Personalisht dhe pas konsultimeve me familjen ishte viti i fundit në Korçë….

Publiée par Orges Shehi sur Samedi 8 juin 2019

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu