• |
ide | kryesore

Kualifikueset Euro 2020: Kosova transfertë delikatë në Sofie, Spanja prêt Suedinë

F1, Sport

Ndeshje të rëndësishme në arenën europiane, për më tepër që në fushë do të zbresë Kosova, në ambicjet e saj për të siguruar një vend kualifikues në finalet e Euro 2020 në Grupin A. Skuadra e Challande, pas dy barazimeve radhazi, kërkon fitoren e parë në grup, kundër një kudnërshtari me të cilin debutoi 1-1 në këtë fushatë. Bullgaria vjen nga një humbje në Ceki 2-1 dhe kjo i bën të jenë dëshpërimisht në kërkim të pikëve. Problem për Kosovën është mungesa e Arbër Zenelit të dëmtuar rëndë, në një kontrast loje në barazimin kundër Malit të Zi. Megjithatë Zhegrova dhe sinjale të mira dhe Challande mund ti besojë ëingerit nga minuta e parë, në transfertën e dytë në harkun e tre ditëve.

Në fushë edhe Cekia përballë Malit të zi, me vendasit që do të mundohen të marrin pikë të plota nga dy sfidat në shtëpi. Mali i Zi nuk ka një moment të mirë, me trajnerin dhe dy lojtarët dezertorë, por gjithësesi barazimi me Kosovën me golin e Mugosa i ka dhënë zemër. Në fushë edhe Spanja, përballë Suedisë dhe shumë ndeshje të tjerë të rëndësishme kualifikuese…

EURO – Qualification:: group A
20:45 Bulgaria ? – ? Kosovo
20:45 Czech Republic ? – ? Montenegro
EURO – Qualification:: group B
20:45 Serbia ? – ? Lithuania
20:45 Ukraine ? – ? Luxembourg
EURO – Qualification:: group D
20:45 Denmark ? – ? Georgia
20:45 Ireland ? – ? Gibraltar
EURO – Qualification:: group F
20:45 Faroe Islands ? – ? Norway
20:45 Malta ? – ? Romania
20:45 Spain ? – ? Sweden
EURO – Qualification:: group G
20:45 North Macedonia ? – ? Austria
20:45 Latvia ? – ? Slovenia
20:45 Poland ? – ? Israel

1 Comment

  1. Financimi dhe investimet, si dhe ndihma financiare. Në fakt, unë jam një person që ofron hua për të gjithë njerëzit seriozë dhe të ndershëm që kanë këto para. Unë propozoj midis 5,000 dhe 2,000,000 EUR gjatë një periudhe vjetore të ripagimit deri në 18 vjet më vonë, Për më shumë informacion,

      emil .. rg9904201 @ gmail.com

    whatsapp = +593 986 366 359

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu