• |
ide | kryesore

Kur Gramoz Ruçi kërcënonte Ilir Metën dy vjet më parë me shkarkim (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Partia Socialiste tha sot se do të nisë procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, pasi sipas socialistëve, ai ka bërë shkelje të madhe kushtetuese duke anuluar 30 qershorin për mbajtjen e zgjedhjeve. Por për Ilir Metën ka patur paralajmërim për t’u shkarkuar edhe dy vjet më parë. Gramoz Ruçi do të shprehej gjatë një takimi elektoral në Fier se nëse Meta nuk dekretonte qeverinë e re të dalë nga zgjedhjet parlamentare, ai do të shkarkohej. Ruçi i kujtonte Metës se PS e bëri President dhe PS mund ta shkarkonte nga ai post. Shihni pamjet.5 Comments

  1. Ruci vajti i vetem ne gjykaten e Shkodres – disa here. I hongre mutin.
   Sala e ka pas qeverine 4 legjislatura deri tani. Ka pas polici, shik gjykata e prokurori. I hongri mutin.

   Kshu ti trim interneti. Ha mut, se tastatura nuk eshte kallash.

 1. Shqiperia eshte vendi i vetem rupublike parlamentare ku presidenti nuk ka kompetenca fare dhe qeverite tallin menderen pasi e zgjedhin per ta perdorur.
  Perse nuk zgjidhet presidenti direkt nga populli si ne bullgari, serbi, kroaci, etj. Edhe ato republika parlametare jane, apo partite qeveri te ne duan te kontrollojne te gjitha pushtetet dhe institucionet e pavarura, pa iu permbajtur thjesht detyrave te ekzekutivit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu