• |
ide | kryesore

Opozita merr vendimin, në 61 bashkitë do krijohen…

Lajme, Të fundit

Në një mbledhje urgjente pas dekretit të presidentit të Republikës Ilir Meta për të anuluar 30 qershorin si datë për mbajtjen e zgjedhjeve për pushtetin vendor ka ardhur reagimi i opozitës.

“Pas lëvizjeve të sotme, të paligjshme, të mazhorancës, Kryesia e Partisë Demokratike vendosi që t’i propozojë Këshillit Kombëtar të PDSH-së, angazhimin e strukturave të Partisë Demokratike dhe të Opozitës së Bashkuar në 61 Bashkitë e vendit për krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë” – thuhet në një reagim që vjen nga selia blu.


Sipas opozitës, kjo Aleancë do të krijohet si bashkim qytetar dhe intelektual, që do të ndërgjegjësojë qytetarët për rrezikun që po i kanoset demokracisë në vend dhe marrjen e të gjitha masave për të mbrojtur rendin demokratik dhe kushtetues. ©LAPSI.al

24 Comments

   1. Nuk ka byth askush ne shqiperi, po askush. Qe te dal e te ndaloj zgjedhjet. Vetem mendoni per nje cast. Mengjezi i 30 qershorit dikush i afrohet qendres se votimit per te votuar, dhe duke u futur ne sall ose ne ndertes dikush e ndalon ose e godet. E KENI IDEN SE CFAR MUND TE NDODH? DHE KETU NUK DUA TIA DI SE CFAR BEN SHTETI, TJETR MUHABET ME SHTETIN. PROBLEMI ESHTE SE KUSH ESHTE AI BUDALLA NE SHQIPERI QE DO TE BEHET ME HASEM. dhe per cfar… per politik. Asgje apsolute, e shumta, qe mund te ndodhe , ne pak qendra votimi do ri ndonje grup i vogel njerzish duke bertitur me gjysem zeri, parullen e famshme e duam shqiperin si gjith europa, dhe rroft republika e re.

 1. Kesaj i thone qe do shkojne te perplasen me njerezit qe do dalin per fushate. Ky eshte krim dhe duhet te denohen. Turp t’iu vije per rremujat qe po bëni.

 2. Luli dhe te gjithe ata qe do behen pjese e aleances mos te harrojne te marrin brisk me vete me 30 qershor hahahaha

 3. Mos harroni merrni briskun me 30 qershor te gjithe ata qe do behen pjese e kesaj aleance per prishjen e zgjedhjeve hahahhaa

 4. Uroj te me dalin perpara te me ndalojne te votoj..
  O UNE ….. O ATA. Te gjitha gati i kam.
  Jo vetem qe do i zhdepim ne dru , por dhe do i prezeme familjarisht nga qyteti .
  Le te vijne te jetojne me lulushin ne Tirane.

 5. 61 e nje bandat e salihut kopilit te karaxhicit gati te mbrojne me jete liken e floririt,zenin e floririt,lulu hollandezin,jarin babain e austriakut me te ri,kalamajt e mones ne londer etj,

 6. Kujdes or komentues “trima” te padukshem,
  sic e shihni zjarri asht i ndezur.Ju vetem po i shtoni pak benzine.
  Asht pak zor me u fike!!??

 7. Kush eshte ai pith ropsh qe te me heqi mua te drejten e votes,pse ku jemi ne ne diktature?jemi vend i lire,kush do voton,kush nuk do rri ne shpi,kujt i ha bytha te vije e ta krruaj se do mar ate qe kerkon….

 8. O kriminela te PDse e LSIse po jemi ne demokraci mor derra,ne europe njerezit votojne per parti naziste,komuniste,parti gay,lesbike dhe askush nuk i ndalon,çdo njeri ka te drejten e votes dhe nuk e dalon askush,kurse ju dashkeni te dilni rrugeve si Haxhi Qamili e te pengoni njerezit te ushtrojne te drejten e tyre,mos u beni kamikaz te Berishes,Metes &co…

 9. Bezine, benzine sa me shume,qe te percudhohet Edmut Rampordha….
  Eh ku jeni bre trimat e Endverit!!!
  Me qe ra fjala, rrogat i moret,po!!??
  Mos rastesisht keni harru me ia dhene 140 milionshin e eurove atij mo, ca i thojne Bereqetit, Bexhetit, Buxhetit,Bechetit!!??
  Shihemi se shpejti!!!

 10. ti i pa emri je nje kokrra e kurves.. po me duket je burre kurve! ose me sakte burec . tipat si ti sdo dilni fare nga shpia me 30 nga frika. Pd gjith jeten i ka rraf e vra ps-istat .. kshu qe kujdes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu