• |
ide | kryesore

VIDEO/ Zgjedhje në 30 qershor? Voltana Ademi: Unë nuk dal nga zyra!

Lajme, Të fundit

Kryetarja e bashkisë Shkodër Voltana Ademi mbështet vendimin e Presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit. Deklaratën kryebashkiakja e bëri pas pjesëmarrjes së saj në panairin e artizanatit dhe zejtarisë në Shkodër.

Pavarësisht këmbënguljes se kryeministrit Rama se zgjedhjet do të zhvillohen më 30 qershor Ademi tha se s’do e lëshojë zyrën e saj pasi çdo vendim tjetër pas atij të Presidentit është i jashtëligjshëm.

Deklaratën e saj në media lokale pak ditë më parë se do të kishte dëshirë të gjuante me molotov por nuk di ta bëjë një gjë të tillë e sqaroi duke thënë se molotovi dhe mjete të tjera në protesta përdoren në mënyrë që zëri i opozitës të dëgjohet.

Kryebashkiakja Ademi u shpreh se është momenti që qeveria dhe kryeministri Rama të reflektojnë duke u tërhequr dhe duke dëgjuar zërin e opozitës së bashkuar dhe qytetarëve.

10 Comments

  1. Une seriozisht kam menduar se kjo ka qene nje femer normale pavaresisht paraqitjes saj me nje shprehje debileje te te surratit por paskam qene gabim.

  2. Ka shume njerez te mire dinjitoze e me mencur shkodra o lul. Dhe cdo qytet i shqipris. Vini intelektual mor te drejtojne. Ca i keni kto. Ku i gjeni. Ca beni mo ca beni o njerez. Ca beni.

  3. Ka ca njerez qe kur i shikon nga larg, as nuk te ngrofin e as nuk te ftofin e mundohesh me i degju me mendje te hapur.
    Por sapo hapin gojen e kupton sa idiote jane dhe te behet me ia fut vrapit. Kshu eshte kjo cuca me siper.

  4. Ma ka*e femër nuk ekziston në politikë, si nuk artikuloi dot nje fjali të saktë, e tmerrshme kur e mendon kush na drejton !!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu