• |
ide | kryesore

“Kjo javë përcakton 10-15 vitet e ardhshme”. Çfarë paralajmëron Basha?

Lajme, Të fundit

Partia Demokratike mblodhi sot pasdite Këshillin Kombëtar, për të diskutuar propozimin e bërë nga Kryesia e partisë për krijimin e Aleancës Qytetare për mbrojtjen e demokracisë në çdo bashki.

Basha u kërkoi të vetëve që gjatë gjithë kësaj kohe të rrisin angazhimin publik qytetar në nivelin më maksimal, pasi vendimet që do të merren në javët në vijim do të jenë përcaktuese për dekadën në vijim.

“Ne duhet të jemi gati të bëjmë detyrën tonë për të mbrojtur demokracinë dhe rendin kushtetues dhe për të mos pranuar asnjë proces votimi fallco, në shkelje dhe dhunim të Kushtetutës”, tha Basha, duke theksuar se këto javë janë përcaktuese për 10-15 vitet e ardhshme.

6 Comments

  1. Asnje nga qwlbwairat politicker NUK duhet te organizoni me zgjedhjet.

    Zgjedhjet gjithmone duhen organizuar me Qeveri Teknike ku edhe Drejtoreve kryesore te policise u jepet leke qe te mos jene verdalle ne zgjedhje se me shume prishinhi se ndreqin Duke I sherbyer Ministrit Politik

    Mjaft me me Politikane qe organizojne zgjedhje. Edhe PD qelbeaire eshte ne kete aspect. Large keto qelbesira nga organizoni I zgjedhjeve

  2. I lulu eshte e disata here qe perserit veten me kete shprehje rrotullohesh rreth vetes o qyqar,kuptoje Ti nuk je mesia o lulu,ti je nje koqe kandari dhe salihu te rrotullon si do ai.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu