• |
ide | kryesore

Meta tregon telefonatën me Bashën dhe drekën me Ramën para anulimit të zgjedhjeve

Arkiva, Kryesore, Lajme

“Lulzim Bashën e kam telefonuar pak minuta para mitingut të ditës së shtunë për ti kërkuar parandalimin e dhunës, por edhe për ta informuar se do të anulloja 30 qershorin si datë e zgjedhjeve lokale. Basha e ka marrë vesh vendimin në 7:20, përmes një telefonate zyrtare, e cila është e regjistruar.

Presidenti ka treguar gjatë konferencës së sotme për shtyp, pas pyetjes së një gazetareje, se nuk ka qenë i ndikuar nga interesat e opozitës kur ka marë këtë vendim. Ai ka rrefyer gjithëashtu se këtë gjë ia ka lënë të kuptohet edhe Ramës gjatë një dreke në Pallatin e Brigatave.


“Por disa ditë më pas Rama tregoi në një intervistë se nuk tërhiqet nga 30 qershori kështu që unë nuk e quajta më të nevojshme ta informoj tha Meta. Ai pohoi se i ka dështuar edhe një tentativë për të informuar Kreun e Kuvendit, Ruçi për këtë vendim sepse ai nuk gjendej në Tiranë.

Gjatë konferencës kreu i shtetit është munduar të mbajë një qëndrim të barazlarguar mes palëve. Ai ka etiketuar si estremist edhe qëndrimin e Ramës për të mos u tërhequr nga 30 qershori edhe qëndrimin e Bashës se ai nuk ulet në tryezë me Ramën si kryeministër.

Por megjithëse Ai i ka lënë më shumë përgjegjësi Ramës pasi ai mban postin e kryeministrit dhe duhet të mbajë më tepër peshë, ai nuk ka pranuar ta quajë këtë vendim një përpjekje për të mbështetur PD apo ish partinë e vet të ia ka lënë trashëgim bashkëshortes.

©Lapsi.al

 

19 Comments

 1. Jeni drejt fundit!
  Teatrit i erdhi fundi!
  Rama kaput!
  Berishovic kaput!
  Basha kaput!
  Meta kaput!
  Mona kaput!
  Kastrati kaput!
  Mane kaput!
  Dako super-kaput!
  Hysnbelliu-Frangaj-Hoxha-Dulaku-Fevziu-Batoni KAPUT!
  klani i kuq komunist dhe platforma e katovices do marre fund, bashke me krahun e UDB-se me ne krye agjentin ”Bisturia”

  1. I ka ik mendja fare, ose ben sikur po cmendet te dal i pa pergjegjshem para ligjit. Me pak fjal tha, ketu ligjin e bej un.
   E spyes per asnje. S kam frik nga askush.
   Bravo e tregove veten qe nuk je me burri i mones, po burre shteti.

 2. Rrofte shqiperia e lire….patriotizem e demokraci….intelektuale te shkolluar ne perendim…shfarosje te Gylenisteve, Janullatasve dhe krahut te UDB-se. Sa me shpejt te drejten e votes per Diasporen qe dallga e shqiptareve te ndershem te crrenjose nje here e mire te keqen qe na ka zene!
  ZGJOHU SHQIPTAR!

  1. ME TE PARAT JAM DAKORT POR VOTA E DIASPORES ESHTE SIMBOLIKE DHE NUK JA VLEN (2 OSE 3 DEPUTETE DO ZGJEDH). GJITHMONE DO TA MARRE AI QE ESHTE NE PUSHTET SIC NDODH EDHE NE MAQEDONI . KETA E PERDORIN KETE TEORI SA PER TI HEDH HI SYVE MILETIT .
   ZGJEDHJET ELEKTRONIKE , TE MOS I ORGANIZOJNE PARTITE , VETING POLITIK , LARGIM ON BLOK E KASTES SE SOTME TE DREJTESISE PERFISHE EDHE PUSHTAT E OPGJ , LARGIM DHE BURGIM TE KRIMINELEVE , STOP PPP DHE KONCENSIONEVE ETJ. HAJT TUNG

 3. Meta I semure sot,te shtunen jo,sot ju thante buza here pas here,tel me lulu me ramen jo,me salihun dreke,amerikaneve I tha shkoni ne koren e veriut,be ju na krijoni trazira,ketu jam une thote meta,procesi per shkarkim po vijon

 4. Po kush je ti more rrot kari qe sillesh si mbret ne shqiperi. ti mor horr, mor hajdut ordiner, qe nuk di cfar eshte shteti apo ligjet. ti qe i mbaje 5% si royalty te gjith atyre qe ke punesuar, ti mor fisqir qe ke dal me ze e me figur duke vjedh e duke abuzuar me detyren e shtetit, ti do na japesh leksione demokracie. Te qifshin gjith shqiptaret grun e gocat mor fisqir, te zencin mallkimet e popullit, funksionoft karma per ty qe ne kete jet. Do me bo presidentin Ali Baba

 5. Me propozimin e nje grupi deputetesh nga skrapari Ahmet Zogu nga President e shpalli vehten mbret.Ama skraparllinjte betohen per parane.

 6. Paskan Dal bucat e rames dhe po na bejne moral kto që marrin grate e njeri tjetrit o ju qifte rrahmani ishalla or koke qepat e rames por kur doni me na bush mendjen hajdeni or loqe hajdeni

 7. Perse mor pis, ndyresire e Cepanit masakron Shqiperine!?
  Ti i klasifikon te gjithe cepanak apo vicidolak.
  Dy jave me pare bucja yte deklaroi se do t’i hiqte prizen Rames. Kjo ishte priza qe do hiqnje ti Rames se priza yte me sa duket nuk te punon me.

 8. ca eshte ky bufon, ky karagjoz. ketij ja futi rama me presidencen me keq se me bllokun e zi. e dinte se ca kari ishte dhe se cfar do bente. e dinte qe ishte nje horr hajdut i pandreqshem. e dinte qe do e tregonte surratin e vertet. je ne konflikt te rend interesi sepse shtyrja i intereson gruas tende o rrot kari njeri.

 9. Isha duke lexuar nje shkrim te burrit te Belindes,ministres se industries she trasporteve ( Sokol Palles ,vellait te Taulant Palles ) te gazeta e Partise socialiste ” tema ” Sikur eshte kthyer plotesisht te partia meme ky Sokoli qe kur dashnorja e 20 e Edvinit dhe gruaja e Kolit ka bere tenders $ 250000 miljonshe ,Te njejten gje beri edhe Alfred Peza e la gazetarine dhe ju kthye PS pasi Edvini e shpetou NGA gjykata ,po I shpetoi edhe $ 3milionshin we nuk ka sekuestruan!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu