• |
ide | kryesore

Kriza politike, Rama takime me krerët e BE në Bruksel

Arkiva, Lajme, Të fundit
rama bruksel.jpg

Edi Rama ka nisur një vizitë punë në Bruksel, ku do të takojë zyrtarë të lartë të Bashkimit Europian.

Raportohet se në orën 17:00 kryeministri do të ketë një takim me shefen e diplomacisë së Bashkimit Europian, Frederica Mogherini.


Më pas, shefi i ekzekutivit shqiptar do të zhvillojë një takim edhe me Kreun e Këshillit Europian, Donald Tusk si dhe me presidentin e Komisionit Europian, Zhan Klod Juncker. ©Lapsi.al

16 Comments

 1. po shkon te shpifesh mer shpifarak, griselda e roshit , o hajdut me ze dhe figure.

  shko shpif si e ke zakon plehre

  tani e ke me te thjeshte se te kane lexuar ne te gjithe gazetat

 2. O popull loqe po jetoni me 200 dollare ne muaj. As ne enderra nuk i shihni 200 milion, kurse te tjeret i kane neper xhepa.
  Skllever.

  1. Ore individ bole ( naiv) , e dime shume mire qe jetojme me shume pak, por ata qe ti do qe te vijne ne pushtet nuk do ta rrisin kurre kete 200 dollarsh ne 300. Ata duan vetem te mbrojne bythen e tyre.
   Pra mos mbro nje pal hajduter per ti zene vendin nje hajduti tjeter.

   ke byhte .. hadje ti rrezojme te gjithe , nga lugati Berisha e deri tek skicofreni Rama.
   Me keta persona publike qe kane marre peng demokracine nuk behet kure shqiperia.

 3. Bej takime sa te duash. Ke futur Denar Biben te beje NUL nje dekret presidencial e rrjedhimisht vendin e ke ne kaos. E di fort mire shkelqesia juaj si te qihet Neta e Linda ne keto rrethana.

 4. Rama do shkoje ne Amerike tani, e mbaroi misionin ne shqiperi,atje do kandidoje kunder Trumpit, meqe ka qe ne 2015 qe i ben opozite. Do jete dhe spartak ngjela qe e keshillon, dhe alfred peza i drejton fushaten. Kujtim Gjuzin do e kete kundershtar ne zgjedhjet brenda partise.

  Rama ik perpara! Rilindje!

 5. Ju po ju, ju hani kar. Po e hodhet poshte ramen do vi prap me fuqishem. Kjo fal mediokriteti juaj qe po ben sikur u zgjua nga gjumi mbas pilafit. Ropqira na prishet pun dhe ne te tjereve parazit fisqira.

 6. PO SHKON MILJONAT E TOYOTA YARIS TI SHPERNDAJ ;POR NUK I PIN UJ .merkel i jep rames mut honekeri.extra ja ka ruajtur se esht me mut stalini i perzjer.

 7. Që të tre këta që ka shuar të takojë Rama, pas ndoshta dy muajsh, nuk do të jenë më në detyrat që kanë, pasi me zgjedhjet e fundit në parlamentin europian, do të ndryshojë edhe struktura udhëheqëse e BE.së
  A mos kjo do të jetë një vizitë e lamtumirës për Ramën ?

 8. Vini re ,o Milet,ne oren 17,00 behet ne Bruxel,mbledhja e celules koministe,ne zemer te BE.Ndiqeni dhe mbani vesh,por kujdes nga pamjet +16,kur te perqafohen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu