• |
ide | kryesore

Mbollën 12800 rrënjë kanabis në fshatin grek, 5 shqiptarë në pranga

Lajme, Të fundit

3 parcela me kanabis u zbulua nga helikopteri në zonën e Dervenohoria në Greqi ku gjetën 12800 rrënjë. Në pranga janë vënë 6 persona, nga të cilët 5 janë shqiptarë.

“Protothema” shkruan se fidanët ishin mbjellë në 3 zona të fshehta. Shqiptarët dhe greku kishin një stil të veçantë të kultivimit të quajtur “toll”.


Sipas policisë greke gjatë aksionit janë sekuestruar edhe disa armë zjarri. Vijojnë hetimet për të zbardhur të plotë ngjarjen në fjalë dhe personat e përfshirë në të. ©LAPSI.al

5 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu