• |
ide | kryesore

Vlorë/ Banorë të fshatit Trevllazër futen në Bashki, kërkojnë ujë dhe rrugë

Lajme, Të fundit

Banorë të fshatit “Trevllazër” janë futur brenda në Bashki për të protestuar për të drejta themelore. Me pankarta në duar ata kanë kërkuar rrugë edhe ujë.


Ende nuk dihet se çfarë masash do të marrë Bashkia e Vlorës pas këtyre kërkesave.


4 Comments

  1. Ore se po na luni menç, quhet Trevllazër.

    Ska lidhje as me dy, as me tre vëllezër. Eshte fjale tjeter, pa vella dhe moter.

    Trevllazëri është një fshat në komunën Novoselë në rrethin e Vlorës të Shqipërisë.

  2. Emri i fshatit është më i hershëm se gjuha jonë letrare. Pastaj ka dhe një histori apo legjendë që e lidh me numerin tre e vllazën të tre Sonjë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu