• |
ide | kryesore

‘Babalja’, gjykata refuzon të thërrasë Edi Ramën për dëshmi

Lajme, Të fundit

Në Gjykatën Penale të Tiranës është zhvilluar seanca e radhës për dosjen “Babale” me të pandehur Ervin Salianjin, Fredi Alizotin, Jetmir Olldashin dhe Albert Veliu.

Gjatë seancës së sotme nuk janë pranuar kërkesat e të pandehurve që lidhen me përjashtimin e gjyqtarit të kësaj çështjeje, si dhe për thirrjen e Kryeministrit Edi Rama, ish-ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kreu i grupit socialist, Taulant Balla, si dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Po ashtu nuk është pranuar gjykimi i shkurtuar pasi nuk mund të ndahej çështja.

4 Comments

  1. Ky videoklip tip tallavaje babalo-shqupishte u regjistrua dhe masterizua ne ambientet e shqupit . Perse duhet thirrur Rama ????

  2. Ka te drejte ky me larte . Rama beri analizat ne nje laborator prestigjoz por qe nuk po i kujtohet emri. Po pergjimet e Alizotit me shefin e Fierit qe u ngrit ne detyre.
    Po Tahiri Xhafa Rrahja Frroku Ndoka Prenga Roshi Gjiknuri Ahmetaj Bushati Beqja e ku mbahen mend. Vetem ky drogaxhi me Rucin Bracen Baton serbin po e mbajne si shkemb graniti kete vend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu