• |
ide | kryesore

Emmy Awards mirëpret “Game of Thrones”

Paparazzi, Slider

Sezoni përmbyllës i “Game of Thrones” është i destinuar mos të kalojë pa shumë bujë. “HBO”-ja synon mbi serialin e saj të madh për të zbarkuar në “Emmy Award”.

Lidhur me skenarin, është vetëm një episod që është propozuar për kandidaturë, “The Iron Throne”, i fundit i sagës fantazi.


Tri episode janë propozuar për kategorinë e regjisë. 8×03 “The Long Night”, 8×04 “The Last of the Starks” dhe sërish 8×06 “The Iron Throne”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu