• |
ide | kryesore

“Kujt i besoni?”, Rama vendos Metën përballë Juncker-it (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama së bashku me një delegacion shoqërues, zhvilloi ditën e djeshme një vizitë zyrtare në Bruksel, të ndërmarrë në kuadër të komunikimeve për çeljen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Gjatë vizitës, mes të tjerash Rama pati një takim me presidentin në ikje të Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker-in, me të cilin mbajti edhe një konferencë të përbashkët për shtyp në orën 19:00.

Duke iu referuar ligjëratës së Juncker-it dhe specifikisht komentit të tij për krizën politike në Shqipëri, kreu i qeverisë ka postuar një video në llogarinë e tij personale në rrjetin social “Instagram”, ku vendos përbri një fragment nga deklarata e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, teksa njofton çdekretimin e 30 qershorit si datë të paracaktuar për mbajtjen e zgjedhjeve vendore me qendrimin e shprehur nga Juncker.

“Zhvillimi i zgjedhjeve më 30 qershor 2019…Objektivi kombëtar i shqiptarëve: anëtarësimi, do dëmtohej në atë masë saqë rikuperimi do kërkonte një kohë të pallogaritshme”, shprehet Meta në sekuencën e përzgjedhur në video. Ndërsa Juncker vëren se “Zgjedhjet duhet të zhvillohen përndryshe do dëmtohet perspektiva europiane e shqiptarëve”.

Bashkëngjitur postimit të tij, kreu i qeverisë drejton pyetjen: Kujt i besoni?

 

View this post on Instagram

Pa Koment

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

21 Comments

 1. Po Junker Talli trapin me ty I Gjate ! Ai te futi Ne loje tha prill pastaj I the qeeshor pastaj muaj pas muaj ! Qe do te Thote nuk ja rendesi data Kane zgjedhjet ! Ai nuk eshte tape po tall k…. me ty o super lider

  1. Më vjen keq mor “Mero Llumi”, por Juncker edhe Tapë është edhe trapin e tall me mësuesin e vizatimit 😜 !

 2. Po i besojme Juncker.

  E kemi cun lagje cun i mire si Halim Kosova qe skishe moter tia jepje per burre

  Junker cun zotni , se di ka bi shijaku i nices. atij do i besojme , ku qendron problemi ketu

 3. Edo kemi kushtetute, kemi president! E mira eshte te fillosh qe do te qihet nena me kto acrobacira qe ben. Zgjedhjet nuk behen pa dekret dge pa Gjushin ne burg! Me Gjushin ne burg fillon Shijaku e te qin Linden, pastaj fillon qirja te Ulusiu etj.
  Junker-Drunker-in ta fut ne bythe Meta…
  E prishe gjykaten kushtetuese?
  Nga i rrotullon syte kur e ke ne vesh?

 4. Paskan shperndar udhezimet te zyra e Xenit sot. Targeti per sot eshte Juncker. Te mbojm koklopen e te shajm Junckerin. nje sufllaqe me shum per ate qe gjen sharjen me me spec per Junckerin per udhezimeve qe ta shajn si pijanec, ose ndryshe si Dash Rakia (do ishin shok te mire bashk, te dy qeflinj dhe babaxhan).

   1. cfar ke o te qifsha ropt e fisin e gruan e gocen e cfar te kesh. cfar ke, je nga ata te zyres? po te qifshin shqiptaret ropt pra 80-lesh fisqir.

 5. Qe Juncker as qe e di kur i bien zgjedhjet ne Shqiperi, kjo u pa qartas mbreme. Ndoshta edhe e di por “konjaku” u ngaterrua pak si teper per te menduar qe atu o rrafte. Sa per situaten antikushtetuese mund te themi se nese zgjedhjet shtyhen per arsye se e vendos presidenti, atehere eshte antikushtetuese, mese e shtyjne kryetaret e partive eshte kushtetuese qe c-ke me te dhe nje nga ata kryetare partie behet KM. Nderkohe qe askush nuk flet per nje situate shume me antikushtetuese. Bazuar ne ate te flamosur kushtetute, Kuvendi duhet te kete 140 antare, sot ka 122, a jemi ne situate kushtetuese ne kete rast? Ka edhe dicka tjeter, GJK eshte shprehur njehere andej nga fillimvitet ’90 per zevendesuesit e deputeteve te proporcionalit (te cilet nuk mund te zevendesohen kur ka vendim partije) askush nuk flet as per kete qendrim antikushtetues. Prandaj mos beni si te dashuruar pas kushtetutes sepse eshte shkelur kaq shume me kembe, sa nuk arrihet te lexohet me.

 6. I besoj Junckerit. Zgjedhjet jane zhvilluar ne fund te prillit, ne qershor pra ne muajin pas muajit te fundit. E besoj edhe shume biles

 7. Sot nuk tu dashka me i besu shtetit ligjor, por Junker-Drunkerit. Do bejme dhe zgjedhje oa alterrnariva se ke frike ti nga burgu??? Nena, Motra e cfare ke le te te qihen se nuk ben dot kaos! Dhe vish breke hekri se minimalisht ke ndare Kosoven me Shqiperine me taksen e rruges! Vrit Ditmir Bushatin sonte, se neser te shkerdhehet mamaja

 8. O karominister i dhjere paske qene edhe ti tape dje, (them tape se ne pergjithesi ti je i bo ngaqe e thith). O karuc po a e nigjove ate pijedashesin qe te tha se zgjedhjet jane bo qysh ne 30 prill. Po ti ske qene ketu se gjithmone je duke hapur ndonje galeri me picketura qe i pelqejne dylqinjes se cetes tende

 9. A ka me besushem se ty?! Jo . Vetem ty te besojme. Askujt tjeter. Ti je ” skenderbeu” yne trim dhe liri e paqe dashes……

 10. Te thane dy fjale per tunelin Qukes servilat sumqire dhe fillove pordhet ne tv duke u sperdredhur. Nuk na the nje llaf per tunelin e florinjte qe nuk riparohet me.
  Ti je mashtruesi dhe me i paafti Km ne30 vjet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu