• |
ide | kryesore

Merren në mbrojtje anëtarët që refuzuan dekretin e Metës në KQZ

Lajme, Të fundit

Menjëherë pas vendimit për të rrëzuar dekretin e presidentit Meta, merren në mbrotje nga ana e njësisë speciale të policisë 4 anëtarë të KQZ-së.


Nuk dihet nëse anëtarët e PS-së në KQZ kanë pasur kërcënime. Mbledhja e sotme e KQZ-së po zhvillohet pa praninë e Kryetarit të Komisionit, Klement Zguri.


Njoftimi i plotë i KQZ-së për rendin e ditës së sotme:

Bazuar në nenin 22, pika 2, e Kodit Zgjedhor, nenin 12 të Rregullores “Për organizimin dhe funksionimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve”,  Zv. Kryetari z. Denar Biba, Anetaret; z. Bledar Skenderi, znj. Edlira Jorgaqi dhe znj. Rezarta Bitri kane kerkuar thirrjen e mbledhjes,

Sot, me 12.06.2019, Ora 13:00, me rend dite:

 1. “Për miratimin e listës emërore të shtetasve të cilët mund të emërohen kryesisht anëtarë KQV-ve, për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të dates 30 qershor 2019”.
 2. “Për dhënien e autorizimit për ndryshimin e vendndodhjeve të disa QV-ve, për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të dates 30 qershor 2019”.
 3. ‘Për miratimin e vëzhguesve afatgjatë të Institutit Demokratik Amerikan ( NDI), për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të dates 30 qershor 2019”.
 4. “Për një shtesë në Vendimin nr.669, të datës 28.05.2019 ‘Për miratimin e vëzhguesve afatgjatë të KSHH’, për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të dates 30 qershor 2019”.
 5. “Për miratimin e vëzhguesve afatgjatë të Shoqatës për Gratë dhe Fëmijët, për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të dates 30 qershor 2019”.

8 Comments

 1. Mire keta “shpetuan”po komisioneret e ZAZ-ve ?!Po ata te qendrave te votimit,po qendrat e votimit ?!?!?!?Hajt mireupjekshim !

 2. Meta keshtu tha qe nuk ka siguri dhe Garda zbatoje urdherin e komandantit,por urdheri eshte per te peste jo si shkruan shkullaku

 3. Po normal qe do mbrohen se ia kane qire robt ligjit! P.sh, me c’pashe, qenken mbledhur sot per te votuar zevendesimin e komisionereve te PD, me komisionere kryesisht. Turp!

  1. Po per cfar karin duhen komisioneret e nje partie qe nuik eshte rregjistruar ne zgjedhje? Votat e kujt do mbrojn? Si me shku me lujt futboll pa top. Perdorni arsyen ndonjeher.

 4. Po te ishte perdorur arsyeja nuk do dhitej lart e poshte.
  Perfundimisht banoret e kesaj toke jane ciban plot qelb.
  Mall skarco, por ka shprese, mund te behen edhe tulla qerpici me mut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu