• |
ide | kryesore

Rama sulmon Metën: Kërkon të bllokojë reformën në drejtësi për të shpëtuar veten

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar Presidentin Ilir Meta gjatë një takimi elektoral në Lushje. Rama tha se Meta kërkon të bllokojë reformën në drejtësi pasi prej saj do të shpëtojë veten dhe një grusht politikanësh të tjerë.

Ai tha se përpjekja e Metës për të penguar zgjedhjet lokale është e qëllimshme edhe për të penguar hapjen e negociatave, sepse dy kapitujt e parë për t’u negociuar janë ato që lidhen me drejtësinë.


Rama nuk dha asnjë shenjë tërheqje nga 30 qershori edhe pse kreu i shtetit e ka rrëzuar këtë datë.

©Lapsi.al 

13 Comments

 1. Pse e zgjodhe presidwnt atehere? Nese do ishte nje nga personat me te cilet do te merrej “drejtesia e re” nuk kuptohet se pse duhej te zgjidhej president.

 2. Kerkon te shpetoje veten nga cfare? Qeverisja qe beri 4 vjet bashke me ty, nen drejtimin tend? Apo qeverisja e meparshme nga gabimet e te ciles e shpetove ti duke e mbajtur ne pushtet per hir te karrikes tende?

 3. Ka zhdukur flamujte e PS dhe ka vene ata KOMBETARE. Cd o gje qe te besh ti mbetesh vetem antikombetar.
  I nxive faqen ketij vendi.
  Drogove fute ne burg dhe syrgjynose rinine e cila duhej te behej ajka e KOMBIT.

 4. Cfare sarkazme.
  E shpetove ti qe e bere president. E mendoje se do conte uje ne mullirin tend.
  Me Ilir Meten jeni si fabula e miut me Elefantin per korrupsion.
  Eshte me trim se ti po do ta dish mire.

 5. Kujt po i ankohesh? Ti kishe aleance me te, e bere Kryetar Kuvendi dhe me pas President. Pse atehere ai skishte probleme me drejtesine dhe tani paska?

 6. Edo je i modh.
  I ke katandis shqupistat ne ate derexhe qe te mbrojne Like floririn.

  Salehu, Fiore e Likja kane per ta honger tullumin, ktu do jemi.

 7. Prill 2013.Edi Rama:Kush nuk do që ta tradhtojë 21 janarin nuk duhet të mbytet në gotën bosh të
  moralizimeve të palogjikshme mbi bashkimin PS – LSI.Vetëm paskëtaj [fitores së zgjedhjeve më
  2013] fillojnë ditët kur do të vihet në provë morali i qeverisë që ne, të bashkuar, PS – LSI dhe të
  tjerë do të krijojmë për të rilindur Shqipërinë.Prill 2013.Edi Rama:Ah, se harrova, analistët A, B, C,
  që nuk lanë gjë pa thënë në emër të moralit nëpër banaqe e uebfaqe më kanë thënë plot gjëra
  interesante që në tv nuk i thonë, por po ju them vetëm njërën: “Po nuk u bashkove me Ilir Metën
  ky vend mori fund, sepse do na lini me Saliun edhe katër vjet!”.Maj 2018.Edi Rama: Ilir Meta
  presidenti më i mirë që kemi pasur deri më sot, nuk ka gabuar kurrë. Qershor 2019.Edi Rama:Ilir
  Meta nuk e meriton më zyrën ku rri. Nuk e meriton më titullin e gardianit kushtetues.
  12 Qershor 2019.Rama sulmon Metën: Kërkon të bllokojë reformën në drejtësi për të shpëtuar veten!

 8. Nuk po mbron njeri Liken, por te drejten. Beji llogarite pak se si do i shkonte halli zgjedhjeve te 2013 nese PS do hynte pa LSI ne zgjedhje. Pastaj nese Likja ishte hajdut pse duhej te bente aleance me te ne 2013, apo… Argumenta ka sa te duash, por ajo qe dihet mbrojtesit e qeverise gjithmone dhe cilado parti te qeverise, gjithmone flasin dhe shkruajne budallalleqe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu