• |
ide | kryesore

Taulant Balla në delir: Rama do të jetë Kryeministër edhe pas zgjedhjeve të vitit 2021

Lajme, Të fundit

Kryetarit të Grupit Parlamentar të PS, njëherësh dhe drejtues politik i Qarkut të Elbasanit, Taulant Balla deklaroi nga Gramshi se zgjedhjet do të zhvillohen në 30 Qershor dhe nuk mund t’i ndalë as Luli e Berisha dhe as Monika e Meta.


“Zgjedhjet do të mbahen në 30 Qershor dhe nuk e luan topi. Luljeta Dollani në krye të Gramshit do të mbahet mend se e transformoi Gramshin. Luli i Saliut në krye të Bashkisë së Tiranës do të mbahet mend vetëm se flinte gjumë. Një kokërr gjumashi që edhe Ilir Meta, këto ditë është inatosur me të sepse tha “unë e bëra punën time, ai fle gjumë. Unë e anulova dekretin, ai fle gjumë.” Pavarësisht se Iliri bëri një vrimë në ujë se ai ç’dekret nuk ekziston në Kushtetutë dhe sigurisht në 30 Qershor do të bëhen zgjedhjet”, tha Balla.


Sipas Ballës, Edi Rama është sot politikani që gëzon mbështetjen më të madhe nga të gjithë shqiptarët dhe këtë e dinë fort mirë edhe Ilir Meta edhe Saliu.

“Arsyeja pse i gjithë sulmi politik bëhet kundër Kryeministrit, kundër Edi Ramës është pikërisht kjo mbështetje mbarëpopullore që Edi Rama ka në të gjithë Shqipërinë”, shtoi ai.

Më tej gjatë fjalë së tij, Balla tha se Edi Rama do të vazhdojë të jetë Kryeministër i Shqipërisë edhe pas zgjedhjeve të vitit 2021, ku PS do t’i fitojë ato zgjedhje me një shumicë më të thellë se ato të 2017.

12 Comments

  1. Lerini këto sharje rrugaçërore e komentoni me argumenta.
   Taulanti në mënyrën më idiote sikur ka përpara miza e jo njerëz, gënjen në mënyrë të paturpëshme.
   “Në protesta ishin 3000 militantë” ?????????
   “Luli është gjumash” ???????????????
   Edhe mund të gënjejë dikush për diçka që të tjerët nuk e kanë parë, por kur protestat janë të filmuar nga poshtë e lartë e nga të gjitha planet nga televizionet e këto i kanë parë jo vetëm disa milionë shqiptarë por edhe qindra milionë njerëz në botë, kjo është si puna e gomarrit që kur shihte përpara dhëmbët e ujkut, thoshte jam në ëndër.
   Luli është gjumash, përsërit Tao si papagall batutat e Ramës.

   Ndërkaq janë parë në gjithë televizionet shqiptare skenat ku Basha me një energji të pashterëshme ka përshkruar në këmbë gjithë Shqipërinë e në mënyrë spontane edhe në qytete fare të vogla i mblidhen jo tre po mbi pesë mijë që brohorasin emrin e tij, e thërrasin Rama ik.
   Ndërkaq Rama , ndonëse i ka të gjitha pushtetet, me paratë e të gjithë taksapaguesve shqiptarë, bën harxhime të mëdha për spektakla në qendrat e qyteteve , duke krijuar amfiteatro me karrige që mbushen vetëm gjysma, mer me vete të njejtin grup 20-30 freshistësh që me një rregji sa banale, aq edhe vetëdemaskuese, tundin me komandë sejcili një flamur mbi kokën e tij si skllevërit për sulltanin.
   Të gjithë e shohin lakuriqësinë e tij, e bëjnë sikur mahniten me rrobat “e bukura” që ka veshur Shqipërinë

 1. Ne Gramsh per Ballen ishin mbledhur 80 mije njerez dhe te gjithe ata mezi prisnin te degjonin fjalen e tij qe ngjit ne te gjithe vegjeline. Ne protestat e opozites jane vetem 3-4 mije njerez rha Balla ne nje bulevard prej 5.000 m2. Verem gjatesi e bulevardit eshte 1.500 m dhe gjeresia te pakten 40 m. 1.500 x 40 eshte e barabarte me 5.000 m2 sipas doktorit me doktorature te vjedhur

 2. Ai njelloj ne delir ka qene edhe kur i ka kenduar Hoxhes. Tani qe ka ikur Tahiri, Veliaj eshte ne lufte te fshehte me KM, Balla mund te behet kryetar i Rilindjes

 3. Jo vetem ne goje.
  Ky eshte provokator. Nje fsharar frikacak. Le te beje prove nje here dhe pastaj te mburret. Ne 21 janar u ngerdhesh kur i futen shkopin ne bythe. Surrat laker e prishur.
  Kur do e shporre Elbasani kete mashtrues servil ordiner.

 4. E ka propozuar klinton per president te amerikes. Ja tha ne vesh. Nuk e pate?! Pastaj si lider global shetites kushedi kush do ta mari tjeter per ti bere shtet. Se eshte nr 1 per te bere shtet. Keshtu o ball me yll te kuq ne ball ne 2021 e mer amerika skenderbeun.

 5. O palle sum qiri.vec Hollandes dhe Zvicra e Franca kerkojne te rivendosin VISAT meShqipetaret.
  O sumqire nuk keni pare akoma. Gjeni vend e futuni pastaj.

 6. Ku ka arritur populli shkrete te degjoje llogjet e drogaxhinjve dhe -Corape Kuqeve -te Librazhdit——Shqiperi te kam dhjere nuk u muarem vesh as njehere -.Nuk kishe faj o -Konica-jo.

 7. Jo kazan sic thote i degjeneruari Rama por ju te medias jeni nje GJIRIZ i madh , dhe kte gje e dini ju vete me mire se kushdo tjeter.

  1. Mire e ke ti, vetem se 30 milion euro te unaza t’i vodhi qeveria, jo Bushati. Bushati , maksimumi 500-600 euro xhiro ne dite ben ketu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu