• |
ide | kryesore

Basha: Shqipëria po shkon drejt një grushti shteti

Lajme, Të fundit

Vendi po shkon drejt një grushti shteti. Ky është paralajmërimi i kobshëm që Lulzim Basha bëri në një konferencë me gazetarët, pak pas fjalimit të Edi Ramës në Kuvend që kërkonte shkarkimin e Ilir Metës si President.


“Shipëria po shkon drejt një grushti shteti me Edi Ramën në pushtet.” – u shpreh Basha, i cili shtoi se sot nuk ka më dyshime se zgjedhjet parlamentare të 2017-s u diktuan nga krimi i organizuar.


“Në këto kushte nuk ka asnjë iluzion e pikë dyshime se zgjedhjet parlamentare të vitit 2017 u diktuan nga krimi i organizuar, paratë e drogës, kërcënimi i votuesve nga shit-blerja masive e votës, nga Avdylajt në Shijak tek Shuillazët, nga Bajrat tek Habilajt nga Sanxhaktarët tek bandat e çobenjve në Korçë”,- u shpreh Basha. ©Lapsi.al 

11 Comments

 1. O lul. Jemi gati per lufte. Si ne cdo gje kur ka perplasje dikush do humbi dikush do fitoj. Te flasim realitetin ju i keni hyre kesaj pune dhe ne kete pike nuk keni cfare humbni. Por kam pershtypjen qe pas kesaj qe po vjen partite politike do bejne vetem ate per te cilen jan krijuar pra per politik dhe vetem kaq. Nuk do kete me biznesmen qe hedh miliona per nje vend politikani me rrog. Nuk do dali askush te thote toyota yaris pa gje te keqe ne parlament apo babale nga pozicioni i politikanit dhe ik o minister. Nuk do kete me njerez qe te marrin persiper te bejn akuza kot me kot sic eshte bere deri tani nga qyt digjital dhe oburra dil ne rruge……. le te behet luft deri ne fund se pas zjarrit bari del me i shendetshem….. vetem me vjen keq per brezin tim dhe shoqerine qe kishim ushqyer aq enderra te bukura ne lidhje me kete mut demokracie dhe mezi prisnim ………. ptu kurve

 2. Zakoni i shqptarit te “zgjuar”. Ate pisllik qe po ben vet ja hedh tjetrit. Hera e pare qe degjoj, qe ai qe ka pushtetin do te bej grusht shteti. Po per te perfituar cfar???
  Ju thoni qe ai i ka kap te gjitha. Non sens.
  Tani lind pyetja. Se cfar fiton ti z. Basha nese ben grsht shteti.

 3. Grusht shteti nga kush ?
  Nga keta qe jane ne pushtet ?
  Apo nga ju qe doni te merrni pushtetin ?

  Nuk kam degjuar ndonjehere grusht shteti te bere nga ata qe jane tshme ne pushtet ( e pa llogjikshme)

 4. O Lyl, futu ne fjalorin shqip-shqip dhe meso perkufizimin e fjales grusht shteti. Nuk ben grusht shteti ai qe eshte ne qeveri o Lyl. Grusht shteti ben ai qe do te vij ne pushtet e jo ai qe eshte. Mos kujto se do behesh me i pelqyer nqs i thua kembes dore. o Lyl, kujdes me termat se po te bejn gati qelin. Do te fusin mren e do hedhin celsin ne det. Amerikonet folen, dhe kur flasin ata e di ti, e di dhe Sali digjitali.

 5. Spo e kuptoj. do me bo grusht shteti apo po akuzon Ramen per grusht shteti? me siguri e para se Rama e ka pushtetin. Mos sakrifiko veten e familjen tende per te shpetuar ate te Sali digjitalit. Sales ju fik kandili po ti je i ri akoma. Po te kishe perdorur strategjin tende si cun i mir do kishe fituar shum me shum mbeshtetje ne krahasim me strategjin “te imitoj baben”. tu larguan te gjith shqiptaret jo militant, dhe jo se shkuan te Rama, thjesht u larguan e nuk votojn me. Kishe mundesin te beje shum, nuk bere asnje vrim ne uje. Tani je ne rrug pa kthim dhe do digjesh perfundimisht si politikan. e mbylle ketu karieren. Edhe me USA e BE e ke dhjer. ne fillim u gezove se erdhi Tramp. U sulen gjith komentusit e djasht me pages e pa pages te thonin qe tani do iki Rama direkt e do vij Luli. Jo vetem qe nuk erdhe po dhe icik e do te heqin dhe ty vizen ashtu si Sales.

 6. Po e njohu kete grusht shtet qe thua shba dhe be,ti lulu futi nje Tirane – Durres me arka bosh kenaqu se gruan e ke ne hollande ose thirri cecenet dhe masturbohuni te gjithe bashke,te tjerat vijne vete

 7. Cdo njeri qe mbron me dhune pa mjete demokratike pushtetin duke perdorur forcat policore dhe ushtarake
  Eshte grusht shteti.

  1. po na e thuaj ti, si mborhet shteti e pushteti? Ca te bej ky, ta bej si Salehu ne 21 janar? apo si gerdec? apo e do si ’97 qe dergoi avionet per te bombarduar judun bashk me cecenat qe keshti gjet nga bjeshket e namuna? Meso fjalorin: grusht shteti eshte kur nderrohet pushteti me dhun e jo me zgjedhje. ik tani se na cave kari… sja vlen me u marr me trapa.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu