• |
ide | kryesore

Del VIDEO/ Si u përplas eskorta e Ramës me turmën në Librazhd

Lajme, Të fundit

Edi Rama është pritur me protesta në Librazhd. Dhjetëra banorë kishin dalë në rrugë dhe kanë tentuar të pengojnë eskortën e kreut të qeverisë që po udhëtonte drejt Përrenjasit. Edhe pse kanë ndërhyrë forcat speciale ka qenë e pamundur që turma të kontrollohej pasi në drejtim të makinës së kreut të qeverisë janë hedhur kapsolla dhe pankarta.

Në videon më poshtë dëgjohet dikush që thotë se eskorta ka marrë para edhe disa persona ndërsa aktivisti Aulon Kalaja shkruan në Facebook se në ikje makinat e kreut të qeverisë kanë përplasur një polic rrugor. Deri tani nuk ka asnjë konfirmim tjetër për këtë denoncim. Vetë policia nuk ka bërë asnjë deklaratë. ©LAPSI.al

12 Comments

 1. Bravo, tani e rezuat. Video te mbahet si prove, qe kur te vim ne pushtet, ti demshperblejm cunat, e dini vet ju. Inspektora, shefa, drejtora..

 2. e o cuna ca boni mer, i dhite punen taulant palles!

  ueee ca ka per ti bo shefi i gjate taulantit!!!

  s’ka punu mire as ne zonen e vet?

  per ca ti lashe $$$ e toyota yaris une mer kokomut? – ka per ti thone i gjati

 3. Rob idiot, kacake, injorante, talebane, barbare. RREZOHET ME VOTE O IDIOT JO ME DHUNE E ME TE SHARA.
  PO RRACE E KEQE NGELET.

  1. degjo ti kafshe…

   kam 2 gjysher te masakruar nga komunistet…

   te dy paqesore…

   kafshet e tu filluan atentatet qe gjate luftes se dyte boterore
   mbasi e moren udheheqjen e luftes me eleminime kundershtaresh si mrena tyre ashtu dhe me kundershtaret politike, e vazhduan mbas 1945 ndaj popullsise se varfer, dhe shume injorante…

   cdo 5 vjet hiqshin nja 100 te pafajshem qafe, per t’ju tregu te tjereve gardhin…

   rane nga fuqia ne 1991, me kufoma neper kufij dhe me 2 prillin, plus qimja e ndau kasaphanen ne shesh skenderbej per te mbrojt nje shtatore
   krijuan firmat piramidale (te gjithe pronaret ish-oficere te sigurimit), i futen i grusht shteti me ndihme greke…

   atentat mrena parlamentit azem hajdari, masanej vrasjen e tij…

   11 janarin, i gjati qe rrinte ne kafe dhe jepte urdher se donte kufoma per te perligj skenarin

   s’po flas nga 2013 deri tani para 1 ore se ca mrekullish po i beni kti kombi..

   ke surrat te flasesh per vote dhe te marrim shembull nga sera jote e civilizuar dhe demokratike???!!!!

   e di une se ca doni ju te tere, por kjo ngelet per noi here tjeter

   funderrine krimenelesh ti edhe berisha qe ju fali; edhe me neritan ceken qe ndali njerezit drejt bllokut

 4. Ore kjo eshte lufte keta ngelen jo eshte e ligjshme jo e paligjshme, jo eshte etike jo seshte, jo sa nderkombetar ke ti sa kam une, kjo eshte lufte. Ska rendesi kush ka te drejt. Shqiperine keto vite e mbajti morali komunist pergjegjshmeria ndaj shoqerise qe e trashegoi brezi para nesh por qe smunden ta percojn tek te rinjt qe u rriten pa asnje drejtim, apo vlere…….. keta qe kane dale aty para rames as dune ta dine fare, sikur shyqyr te shtypej ndonje pijanec aq me mire akoma dhe dy dite protesta, ca te kapim te kapim

 5. MOR PLEH KRYEMINISTER THOJE NE NJE SHKRIM QE ATA 100 VETA DO BEJN 97- ATA DO E BEJNE SEPSE ATY TEK ATA 100 VETA ISHIN 200 POLIC 100 FORCA SPECIALE 200 MAKINA POLICIE NE FAKT UNE MENDOVA SE PO KALONTE SLLOBODANI DERI SA TE PASHE TY ME 200 MAKINA POR MOS HARRO SE GJITHE AI SHOQERIM RENDON MBI POPULL DHE KUJDES SE NJE DITE DO TE MBAROJ NAFTA E MAKINAVE TE SHQERIMIT DHE LEKET PER TE PAGUAR 1000 POLIC ME TE SHQERUAR PO JA SJELL POPULLIT NE MAJ TE HUNDES LEJ PORDHET SE SHQIPTARET KANE PORDHE VET KETU DO JEMI…………..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu