• |
ide | kryesore

E dërguara me punë e SHBA, Leyla Moses-Ones i shkon në zyrë Presidentit Meta

Arkiva, Lajme, Të fundit
Presidenca-655x340.jpg

Ilir Meta po zhvillon një takim në këto momente me të dërguarën me punë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Leyla Moses-Ones.

Nuk dihet me saktësi tema e këtij takimi, por ai vjen në një ditë ku priten shumë zhvillime politike, siç është mocioni me debat dhe dalja me një rezolutë nga Kuvendi, për shkarkimin e Presidentit.

Socialistët kërkojnë shkarkimin e Metës për shkak të shfuqizimit të dekretit të datës së zgjedhjeve të 30 qershorit. Ata shprehen të bindur se zgjedhjet do mbahen më 30 qershor, ndërsa Meta kërkon që data e zgjedhjeve të dakordësohet nga palët politike.

Madje pasditen e e djeshme Presidenti nisi konsultat me partitë e qendres së djathtë për një datë konsensuale.

6 Comments

  1. Do i thote qe Trumpi do Ramen? Ajo duket nga syte qe eshte e vdekme per kar dhe per leke. E ka derguar Rama ti lexoje mendjen Metes….

    1. Hajde Koli hajde! Pas fjalise “Ajo duket nga syte qe eshte e vdekme per kar dhe per leke” futi i plonc anej ka xhomlliku, rakine frigoriferi vetem se t’vapos njashtuna e abjentit!

  2. VETEM NJE PYETJE KISHA PER KRTE ESHTE MBJELLU HASHASH KETE VITE NE SHQIPERI APO JO KAQ APO DO PER GJIGJET SI LU SORJANI QE SKA HASHASH NE 2015-2016.

  3. Po kush e rru per lulin. Ne jena ven i marum. Edhe te ishulli pirateve vjen me shume era shtet se sa ne albanistan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu