• |
ide | kryesore

FOTO+VIDEO/ Lorenc Vangjeli i merr vendin Blendi Fevziut në “Opinion”

Pikante

Në emisionin Opinion ndodhi ajo që nuk kish ndodhur më parë. Analisti Lorenc Vangjeli ka “marrë drejtimin” e emisionit. Vangjeli u ngrit nga vendi ku ishte ulur, për të shpjeguar në mënyrën e tij krizën politike, ndërsa drejtuesi i emisionit Blendi Fevziu në vendin e tij. 

“Edi Ramën nuk e rrëzon molotovi i Lulzim Bashës, apo çizmja e Monika Kryemadhit. E rrëzon i forti Gjuzi. Që të rrëzohet një gjë tragjike e rrëzon si fillim qesharakja” – tha Vangjeli që më pas qetësoi edhe Fevziun me fjalët: “Nuk ta zë vendin njeri ty, se ti je institucion”.
2 Comments

  1. Kte shembullin e ka marre nga nje prof universitar qe flet mbi stresin te njerezit. Ai mori nje gote uje dhe pyeti studentet; gota është gjysem bosh apo gjysem plot? Klasa mendoi se ishte pyetja klasike per te kuptuar nqs je optimist apo pesimist – por, prof. Tha qe ska fare rendesi sa uj ka gota, por nqs e mban gotenbper nje kohe te gjate ne dore ajo te lodh e te merr energji. Gota ne kete rast simbolizonte nje problem çfarëdo, pra mesazhi ishte nqs ti mendon vazhdimisht per nje problem ai te shkakton stres dhe depresion.
    Sa per Van Gjelin, 30 vjet pritja ska burr nene qe i mban me at goten me politikane, prandaj krahu i popullit po iken fare nga ai vend! Boll me!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu