• |
ide | kryesore

Mocioni për shkarkim në Parlament, reagon Ilir Meta

Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka dhënë përgjigje indirekt maxhorancës që ka nisur seancën e mocionit për shkarkimin e tij.


Meta thekson se Shqipëria ka nevojë për reflektim dhe përgjegjësi maksimale të aktorëve politike.
“Shqipëria ka nevojë për reflektim dhe përgjegjësi maksimale nga të gjithë aktorët politikë!


Të mos humbasim këtë moment historik për të hedhur një hap përpara drejt Europës.

Të bëjmë çdo përpjekje për mos-shkëputjen nga përparimi i fqinjit tonë Maqedonisë së Veriut.

Çelja sa më parë e negociatave të anëtarësimit detyrim historik për të gjithë ata që duan Shqipërinë si Europa!”, shkruan Meta.

14 Comments

 1. Ti e dije dhe ate po pret o z. Meta. Leri denglat po vazhdo te lusash pjesen tende ne rolin qe te kan caktuar per grushtin e shtetit.

 2. Ore, ne rrezikojme te na kthejne vizat dhe merremi me karlliqe datash. Rrugen e integrimit na e mbyllen dhe vazhdojme me absurditete, si kjo puna e dekretit. Bild na tregoi te vertetat e tmerrshme dhe ne merremi me KQZ-ne e telekomanduar.
  Po te kishin ndodh keto gjera ne maqedoni, godina e kryeministrise nuk do te ekzistonte me, por ndoshta as kryeministri. Deri ku do lejojme te tallen me ne?

   1. Une jam dakord me opoziten per zgjidhjen e problemit te zgjedhjeve:
    1- Qeveri neutrale per menaxhimin e procesit.
    2- Zbardhja e dosjeve te blerjes se votes dhe denimi i personave te perfshire.
    Por qe te shkohet deri atje, duhet qe ne shesh te dalin 300,000 veta, ose me shume, vetem per zgjedhjet, pa asnje qellim tjeter. Nuk pres te bindet Edi Rama pa kete lloj bashkimi dhe imponimi. Njerezit duhet te kuptojne qe problemi me i madh qe kemi, nuk eshte ekonomia, por demokracia, pra zgjedhjet. Eshte problem qe asnje vend ne rajon, nuk e ka ne kete shkalle. Nuk eshte krize qe zgjidhet ne tavoline, sepse e kemi provuar dhe ka deshtuar. Vetem oposioni popullor nuk eshte shteruar plotesisht. Gjithe e kane bere, pse mos e bejme ne?

  1. Neri’ ke te drejte por kujt ia thua? K/ministri thote ‘ia falem gabimet I Metes’…duket sikur po flet KQ i PPSH… Akoma me ato ide e menyre veprimi si para 1990…
   Nese populli do ndryshim le ta tregoje e beje perpjekje per ta bere nje gje te tille. Analistet e gazetaret vetem bejne komente e analiza por nuk levizin as gishtin e vogel te dores. Historia e njerezimit ka treguar e na ka nesuar (per ato qe kane tru te kuotojne) qe ndryshimet dhe te drejtat nuk vijne vete. Ato fitohen dhe shpesh me mund te madh, ndoshtaedje me kosto.

 3. U bere karagjoz fare. Ca thot gruja? eshte gati per grusht shteti? ato florit e ato llogarit of-shore i ke rregullu mir se…

 4. Ne qf te Mones po ka lezuar nje rresht nga kushtetuta qe mban ne dore ky hajdut i rendomt. E ka ber leter bythe ate kushtetut. Te gjith presidentet para ketij kan patur sjellje me dinjitoze.

 5. Që Meta është mjeshtër i dredhive politike, këtë nuk ka sepse të na e skjarojë Rama se ai si mjeshtri për të bërë politikë njeh vetëm rrugën e dhunës , arrogancës e harbutërisë, gënjeshtrave të trasha, e veprimet e hapura korruptive.
  Dëgjova fjalën e Bashës në takimin me gazetarët.
  Një fjalim me argumenta e fakte të rënditura e cituara me elokuencë të rrjedhëshme, ndryshe nga të gjithë liderët e politikanët e tjerë, përfshi edhe liderin historik Berisha.
  Basha të imponon me forcën e intelektit, qetësisë e rrjedhshmërisë së paraqitjeve të argumenteve, që ta dëgjosh me vëmëndje.
  Kurse Ramën gjithkush e dëgjon me kuriozitet se çfarë gënjeshtrash do të thotë, çfarë broçkullash e batutash bajate do të përsërisë, e si do të mundohet që të kthejë me b…. përpjetë të vërtetat.

  1. Me duket se po ngatarrohesh. Basha po thoshte qe te huajt na sugjerojn te mos bejm zgjedhje ne 30 qershor. mua sme rezulton keshtu, nuk e di mbase e ka per Dule grekun. Basha po thoshte qe Rama do bej grusht shteti ne 30 qershor. Ose Basha nuk di perkufizimin e grushtit te shtetit ose ka ndermend ta bej vet dhe te akuzoj Ramen. Basha thot oligark oligark nga mengjesi deri ne dark po kunati i vet ben kerdin me oligarket. Basha thot republik e re po si perfaqsus ka zgjedhur ca te vjeter te as grat e tyre nuk i votojn. Basha smund te vazhdoj e te genjej ne menyre kaq banale, nuk mund ti trajtoj shqiptaret si dele. nuk jan gjith shqiptaret si ajo tuf servilash qe e ndjekin nga pas. nuk po meson nga e shkuara dhe nga fakti qe gjithmon e me shum, me pak shqiptar do ta votojn. Jo se do votojn Ramen se dhe ky e ka ber paktin me djallin. edhe ky karagjoz me citjane eshte. po thjesht sdo votojn, dhe Rama do vazhdoj te jet ne pushtet se ka perball nje kundershtar te dobet qe ka zgjedh armet e gabuara dhe ka njerezit e gabuar (nje tuf servilash pa tru, qe populli i neverit dhe qe duan thejsht ndonje cop thele, tepsin).

 6. Si more Like dole kunder shkerdhates qe te zgjodhi president!!??
  A ka njeri qe e han “ kete koqe te uliri “aa!!??
  Nje mut te dy , I ndare pergjysem.
  Qelbesirat e kombit shqiptar, jane vetem polikanet!!!
  Zoti na ndihmon por duhet edhe “ nje dore”.
  ZGJOHU POPULL!!!
  A e kuptuat nga Edshkerdhata se ca bahet ne emrin tuaj!!??
  Mos e harroni “LIGJIN DHE MALIQIN”
  Ne na burgosin sepse nuk kena lek me pagu dritat!!??Hahaha

   1. Jo, jo të lënë të vdesësh nga uria dhe të ftohtit, pasi të vjedhin edhe qimet e bythës, si dhe të prishin shtëpinë pa asnjë vendim të bazuar në ligj…

    1. Shpit i keni pa leje edhe ke zene rrugen apo token dikujt tjeter, per byuk nuk shikoj te vdisni bile jeni te veshur me marka qe shqiptaret jashte si blejne dote, se punojne aq shume edhe su mbetet gje, edhe aq para sa ju i perdorni per te ardhur ne tirane edhe per aq para sa behen parulla edhe blihen shume gjera qe perdoren do kishit 2 – vjet buke edhe mishe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu