• |
ide | kryesore

Rama: Ilir Meta është mësuar keq, edhe mbret po të shpallej nuk do të kënaqej

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama, ka nisur gjatë fjalimit të tij në Kuvend ditën e sotme të sulmojë presidentin Ilir Meta për shkak të vendimit që ai mori për ndërprerjen e zgjedhjeve. Sipas Ramës, presidenti Meta ka marrë të gjithë postet e mundshme në Shqipëri, por asnjë prej tyre nuk i ka mjaftuar.

“Çfarë kërkon Ilir Meta nga Shqipëria? Kujt më shumë se Ilir Metës i ka dhënë Shqipëria. Është bërë pa mbushur 50 vjeç kryeministër, kryetar i Kuvendit dhe president. Kujt i janë falur përçarjet, hiletë, skandalet? I është dhënë mundësia që të rilindë i burrëruar, i kthjelluar.

Historia e Shqipërisë nuk njeh një tjetër politikan me të cilin vendi të jetë treguar kaq shpirtgjerë. Iliri është mësuar keq, duke u bërë vend e pa vend protagonist. Meta nuk mjaftohet asnjëherë me atë që ka, edhe mbret po të shpallej, prapë se prapë ai nuk do të ndihej mirë e nuk do të qëndronte drejtë”, u shpreh Rama.

@Lapsi.al

5 Comments

  1. Qe meta eshte makut dhe i pangopur me gjithshka kjo dihet, por te pakten eshte trim, per aq sa nevojitet ne politiken kurve qe ne kemi. Por ajo qe eshte me e rende ne raport me ty eshte se ti je edhe dhjaks, edhe i pabese. Trimerine ta njohin te gjithe edhe njerezit e tu. Je nga ata skuthe e minj, qe mundohesh te besh cubin dhe kur ti thyne turinjt bohesh si pule e dhime jo e lagme, Sa per pabesine ska nevoje se provat i ke dhene, por duhet te dish nje gje, te gjithe ata qe i ke shfrytezu, i ke shtrydh e i ke hedh ne mes te rruges ata kane per ta bo gropen aq te thelle sa te mos shohesh me drite edhe pse je i gjate

  2. Ti gjithmone luften me kundershtarin e kthen personale dhe kujton se duke i denigruar apo fyer publikisht ti do dukesh me larte se ata ose me i besueshem. Kjo lloj taktike te ka dale boje o dylber lulishtesh pasi tashme te gjithe te njohin pervec qorrave mavi te te ndjekin pas akoma. Ti je nje njeri me vese te ndyra dhe shume i pabese dhe i paburre dhe te uroj nje fund te tmershem sepse e meriton

    1. duhet te perdori nje gjuhe me te permbajtur, pa share e denigruar njeri, duhet te perdori nje gjuhe si ajo e Salehut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu