• |
ide | kryesore

Rama: Meta i shtyu zgjedhjet sepse ka frikë nga drejtësia

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama u shpreh sot në Kuvend se po të ishte për interesat e tij personale zgjedhjet mund të shtyheshin pafundësisht. Më pas shtoi se shtetet demokratike kanë kushtetuta dhe ligje, funksionojnë me parimin e barazisë së të gjithëve para ligjit.


“Sikur zgjedhjet të shtyhen edhe në pafundësi do të isha ngushtësisht i interesuar, për mua personalisht, për rehatinë dhe karrigen time, por edhe për qeverinë tonë mund të isha i pari që hidhesha përpjetë nga guximi që Presidenti lëshoi një re kaq të madhe nga pantallonat mbi datën e zgjedhjeve. Laja duart e thosha: Bravo zoti President e punë e madhe se nisëm fushatën me firmën tuaj. Firma juaj na e hoqi dhimbjen e kokës e i bëjmë zgjedhjet kur të doni. Ose e kundërta ia lija fajin Ilirit e thosha jazëk të qoftë Zoti President! Ngrija duart para popullit e dilja burrë i urtë dhe i pafajëshm në këtë lojë politike. Sikur të isha siç dal tek filxhani i fallxhores, shpëtoja edhe unë bashkë me PS nga zgjedhje të tilla të mëtejshme, se me këtë budallallëk thoshim nuk duam zgjedhje vendore e as të përgjithshe se kemi informacione të sigurta për një sulm bërthamor që i kanoset Shqipërisë…Mirëpo shtetet demokratike kanë kushtetuta dhe ligje, funksionojnë me parimin e barazisë së të gjithëve para ligjit. Këto aventura mendore nuk mund t’i imponohen një populli të tërë. Sot ngrihet një grup, nesër një tjetër e ky vit i mbrapsht kadarejan vazhdonte kështu”,- tha Rama.


Rama akuzoi presidentin Meta se ka frikë nga drejtësia.  Shtyrja e zgjedhjeve sipas tij do të jetë një e keqe e madhe me efekt të zgjatur mbi Shqipërinë.

“E keqja e këtyre zgjedhjeve nuk buron nga dëshira jonë por nga qëllimi i atyre që duan të vrasin zgjedhjet. Kjo e Presidentit ishte prova më ulëritëse e lepurit që fle në barkun e frikës jo vetëm nga zgjedhjet, por edhe nga drejtësia. Ne jemi të detyruar ta marrim përsipër këtë kosto që kostoja të mos i kalojë Shqipërisë së viteve të ardhshme. Shtyrja e zgjedhjeve për shkak se s’janë ata do ishte një e keqe e madhe me efekt të zgjatur mbi Shqipërinë”,- tha Rama.

 

11 Comments

 1. Kur i ka hyre frika tani apo para se ju ta benit president.
  Une kam rezerva per Meten po ti qenke teper i felliqur e me shpirtin katran. Kjo situate ishte para 1 prillit te ngjalave qe e injoroje e te masakronte per ate qe tashme e dine te gjithe.
  Me 1 Prill 2013 e ngrite ne qiell dhe e bete president dhe si i pa fytyre i tregon drejtesine per kohen qe qeveriset bashke. Turp Turl Turp

 2. Politike kurvash po kurva semaforesh ama.
  O popull a e shikon se kush ju a ka futur koken nezgjedhe.
  Emeri i saj eshte Mafie.

 3. PO DREJTESIA!!!!

  Drejtesia me ARTA MARKUN dhe DONIKA PRELEN Mos te harrojme prestigjatoret e tjere ne prokurori aq te vyrtytshem ..

  DREJTESIA ME SIGURIMSAT SI DVORANI SHESHI NURIHANI, etj

  APO STAKA , IBRAHIMI , OSMANI etj

  KOMISIONERE SI PAMELA, VALBONA, OLSI LULZIMI etj

  NGA DREJTESIA QE KE TI NE XHEP ?!?!?!

  Tani fillo pak dhe thuaj me stilin tend te embel, qe me drejtesine e re do rriten rrogat, do behen lulishte e parqe, do punesohen njerez, do kete parkime, do behen rruge, aeroporte, porte, spitale, qendra shendetesore dhe shendetesiiiiii falas , arsim, shkolla kopshte cerdhe azil per te moshuarit, bujqesi , industri, tregti, teknologji dhe qe do hyjme ne BE direkt ne vend te pare duke ia kaluar gjermanise, dhe mos harro me kryesoren qe cdo shqiptar do kete shpi dhe jo vetem aq por e drejtesine e re do u jepet dhe shpi e dyte ne plazh, biles biles dhe qerosve do u japesh lesh koke 😀 tani na thuj vetem daten qe ta marrin vesh idiotet qe te besojne e te vijne te marrin leshte

 4. Gjithe kete situate,kete tendosje nervash e stres pafund,e krijon ti vete moster !Lexo pak me lart e shikoje se di do te dale vete si hero i populli,si shpetimtari i vetem i ketij pis mileti qe se kupton kete lider me permasa edhe boterore!Ky eshte nje hilecak,frikacak ne gen !Nese nuk je 100 % i sigurte nuk futesh dot ti,mskara !?Te gjithe ja kane me te futur ketij populli,ti jo,asnjehere edhe kur e vjedh me shumice,edhe kur e torturon,edhe kur e grabit,e plaçkit e vret ,dhe mbi te gjithe keto menxyra ti edhe e tall!Kete nuk e ben dot njeri tjeter ne kete bote,as ne boten e pertejme ti po,se dy si ti nuk ka,perbindesh !Ne keto dy vite kemi pare ate qe as ne filma nuk ka ndodhur !Bande kriminale qe mbledh vota,bande kriminale qe vihet ne rresht nga krimi,bande kriminale qe ndan plaçken me pushtetin ne fakt bande kriminale qe eshte ne pushtet,ne versionin me te tmerrshem te mundshem !Per ti ikur fortunave mediatike nga BILD dhe gjitha mediave te tjera mbareboterore,rama nxjerr nga breket e grisura qe ndosin ere kerme,tymueset e shpetimtarit qe vetem ai e ka kete mundesi,shqiptar tjeter as qe ben vaki !

 5. O Student, per sa kohe shqiperia do te kete nje shtrse te kosiderueshme te popullit injorat dhe me instiktin e hakmarresit kriminel te Kanunit, derrit do ti therresim daje. Ky portal eshte nje shembull i gjalle i kesaj shtrese.

 6. O Student keto nuk jane kurva semaforesh se ato jane lule, por kurva nevojtoresh nga ato qe jane niveli me i ulet. Deri dje Meta ishte i “kulluar” sipas Kadri dylberit ndersa tani del i korruptuar dhe qe ka frike drejtesine sepse nuk i shkon pas avazit. Tipike sjellje e e tij kur njerezit nuk i duhen me ose i dalin kunder.

 7. Il or pirdhu.

  Nga Drejtesia duhet te kesh trike ti o Qelbesire.

  Kontratat e Koncesioneve I ke mbi koke. Tenderat, felliqesirat qe ke bere keto 6 vjet.

  O ndyrresire.

  Ti duhet te shkosh ne burg I pari.

 8. Kush flet! Kopobanda e 20%-it kur ishte ne bashki. Mut jane te gjithe barinjte e politikes, por dhe ti ne mos kreu, je pjese e ketij stani.

  1. Kerkonte 50000 dollar per nje leje ndertimi, dhe ky do te luftoje korrupsionin, batakci, hipokrit, genjeshtari me i madh i historise shqiptare, vrasesi me i madh i shqiptareve, mbushi vendin me droge.

 9. Per kete funderrinen e gjate dhe per lapsi-n. Lexoni dhe botoni shkrimin e Butiglione-s ish funksionar i larte shteteror ne itali dhe mbyllini gojen ketij hales se gjate dhe te gjithe kurvave ridhjerese qe llapin sa ne Tv, radio, media e qofte edhe me komente neper portale. Publikojeni qe ta lexojne njerezit sepse eshte jo te vesh duart ne koke, por ti besh gati trekendshin ne mes te sheshit, ti varesh te gjithe politikaneve e pushtetareve perfshire edhe pordhamentaret e leshit qe marrin rrogen kot, e ti lesh aty deri sa ti hane sorrat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu