• |
ide | kryesore

Në Kukës dhe Burrel mbyllen KZAZ-të, nuk ka zgjedhje më 30 qershor

Arkiva, Lajme, Të fundit

Autoritetet vendore kanë nisur punën për zbatimin e dekretit te presidentit të vendit, Ilir Meta në lidhje me shtyrjen e zgjedhjeve të datës 30 qershor.

Kështu administrata vendore në Kukës dhe Burrel ka kërkuar që të lirohen ambientet që janë zënë nga KZAZ-të.


Kreu i Bashkisë së Kukësit, Bashkim Shehu ka kërkuar që të lirohen ambientet e zëna në dy shkollat e qytetit. Gjithashtu ai ka kërkuar leje edhe për të hequr listat e zgjedhësve për të afishuara në institucionet parashkollore.

Kreu i Bashkisë së Burrelit Nezir Rizvani ka kërkuar nga KQZ-ja që të lirohen të gjitha ambientet e zëna. Ai ka kërkuar që KZAZ-ja të largohet nga ambientet e pallatit të sportit ‘Ferit Hysa’. Letra i është drejtuar edhe Presidentit, Kryeministri, prefekturës dhe ministrisë së Brendshme.

 

7 Comments

  1. Populli dhe tani qini njeri tjetrin ne bythe ju qe keni bashkite me kryetare te PDse,iriqi ferre do,edhe ju si majmuna qe jeni xhungel doni,rrini ne xhungel pa shtet e pa ligj e shqyeni njeri tjetrin si çakejte,por shume shpejt do pendoheni….

    1. O idjot nuk e kupton qe sdo marin fonde edhe do rine si shkerdhata, se si do bytha disa te pd qe sduan te leshojne kariget

     Mos haro kur te vishe ne shpi mos beje zhurem se te merzitet motra me mamin

 1. O jevgu mavi mos guxo te ofendosh te dhathten me si ti kam shkerdhy me familje me fis e me gjth qar ke more pler jevgu se te bej ate qe s ta ben zoti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu