• |
ide | kryesore

Rama pritet me protesta në Patos

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta ditën e sotme në Bashkinë Patos, ku do të zhvillojë sot takimin elektoral prezantues të kandidates së PS për mandatin e tretë Rajmonda Balilaj.

Rreth 300 metra larg sheshit qëndror të Patosit, ku do të zhvillohet takimi i kryeministrit Rama me elektoratin e majtë, janë mbledhur dhjetëra mbështetës të opozitës. Me vuvuzela në duar dhe pankarta “Rama ik” ata kanë kërkuar dorëheqjen e kryeministrit.


Të pranishëm janë edhe ish-deputetët Luan Baçi dhe Enkelejd Alibeaj. Në vendngjarje është vënë re një numër i madh efektivësh të policisë.

10 Comments

  1. Po ça protestash mo,ata jane 20-30 vete anetare te PD-se dhe leshelise te udhehequr nga ish deputete te PD-se!!!Proteste quhet kur populli mblidhet vete ne menyre spontane e pa politikane e jo me organizim nga deputetet e prape mezi dalin nje grusht njerez militante,keta Rames i duken si miza ne bythe te kalit..

    1. Ke njerre gjysem milioni shqiptare jashte vendit, ke shretu krejt shqiperine periferike, paske dhe bythe te merresh me numra? Pse nuk merresh me numrat qe nuk nxerr dot psikopati ne monologjet e tija me gjithe administrate nder kembe?

  2. Ti merr motren dhe gruan ja con Rames pa lek .Ku ti shkerdhejne te droguarit.Ti le Bythen per te, o moter dhe grua qire.

    1. Ty stalin te ka shkerdhyer Sala qe ne djepe,madje ka shkerdhyer edhe gjyshen tende kur ishte sekretar partie nuk ke faj qe flet me kete gjuhe,nuk eshte e lehte te jesh i perdhunuar si fare e si fis dhe ngaqe ti ia çoje Sales per orgji gjithe fisin tend te shkerdhyer kujton se keshtu funksionon per te gjithe,aq shume te pelqen perdhunimi saqe edhe pseudonimin e ke vene stalini sinonimi i diktatures dhe perdhunimeve masive,hajt tani shko merrja ne goje plakut Mere se te vajti vone o fis i perdhunuar historikisht…

  3. Motren dhe gruan silli nga -Shqupi-te ti shkerdhejme edhe ne sebashku me protestuesit sepse nuk arrine ne -orgazem -prej drogaxhinjve, duan te shkerdhehen me ne te Shqupit-se po ju iken pushteti tuaj i ridhjerjes dhe ta kene mire me ne .Sepse veren ato e perdorin ne c’do moment sepse kane stazh partie.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu