• |
ide | kryesore

Rama: Shoku im Luli më ka dalë nga duart, por në 1 korrik…

Lajme, Të fundit

Edi Rama po përpiqet me batuta të bindë socialistët e tij, por ndoshta edhe opinionin publik se në vend nuk ka krizë politike. I tillë ishte edhe rasti i takimit Roskovec, ku kryeministri i vendit ka bërë një sërë deklaratash se gjithçka është normale dhe si me shaka e ka banalizuar situatën.


“Shoku im Luli më ka dalë duarsh dhe që kur ka dalë nga unë po shkon poshtë e më poshtë. U desh të vinte Meta që të na dukej Nishani si burrë shteti.


Nuk ka asnjë arsye të ketë një 97. Sot kishin filluar të bënin shkresa. Unë them që fajin nuk ua ka PS që nuk jeni në garë. Ne na vjen keq, që po bëhet një garë e çuditshme.

Po largohem me një amanet për socialistët: “Mbajini fqinjët tuaj demokratë afër”. Kolegët nëpër punë, fermerë në arë, thuajuni që: “E para njëherë të sigurojnë veten që mos të shkojnë t’i bien me kokë murit të ligjit”.

Më 30 qershor do ketë “Rama ik”, por iu them se me datë 1 korrik, do dëgjoni “Luli ik” nga vetë demokratët” – tha Rama. ©LAPSI.al

30 Comments

  1. Me këto insinuata të fëlliqura mund të masturbojë Rama vetëm mëndjet shterpë të fundërinave të shoqërisë.
   Por nga ana tjetër duke dashur të zhvlerësojë Bashën si “miku” i tij, ai pranon botërisht se është një person negativ e Basha si “mik” i tij , qenka edhe ai negativ si Rama..
   Duke dëgjuar këto pelivanllëqet e tij me sofizma primitive, më erdhi ndërmend një gazetar që vjen shpesh tek opinion i Blendi Fevziut, “Lenci”.
   Ky zotëria që shquhet në imitimin e sjelljeve të Ramës, e gjoja elokuencës së tij, duke dashur të zhvlerësojë dekretin e presidenti Meta, bëri një krahasim idiot.
   Sipas tij, dekreti i ri i presidentit për datën e zgjedhjeve, na qenka si të kthesh gurin apo shigjetën e hedhur. I vetëkënaqur se bëri zbulimin e tij “të madh”, nuk e kupton i gjori se ka bërë një palaçollëk njëlloj nga ato që bën Rama.
   Po e lëmë mënjanë gurin apo shigjetën e Lencit.
   Por a ka mundësi të mender anal-izoje Lenci, , se pse nga goditjet me vezë që i kanë bërë Ramës qytetarët, vetëm njera prej tyre ka qëlluar në shenjë ?
   Idiotësia e gjithë këtij diskursi se a i takon apo jo presidentit të bëjë një dekret të ri që korigjon të parin, është njëlloj si debati a e bëri pula vezën apo veza pulën.
   Është idiotësia më e medhe ta trajtosh si “një gur” një dekret presidencial të cilën ja ka dhënë Kushtetuta si një të drejtë, kur askush nuk e pa të tillë por si një veprim normal, e në kushte të një situate krejtësisht ndryshe, të nxjerrë një dekret të ri.
   Të më ndjejë Lenci se nuk ja uroj, por në stilin e tij do të bëja edhe unë një krahasim.
   Para një viti ,Lenci duke qenë i kujdesshëm për shëndetin e tij, bën një vizitë tek mjeku që e nxjerr normal.
   Pas një viti i shpërthejnë simptomat e një sëmundje të rrezikëshme e mjeku i thotë qu duhet medoemos të operohet.
   Si duhet të veprojë Lenci e 100 Lencat e Kuvendit ?

 1. Bej batuta dhe bej kakerdhi.

  Je nje Konceaionar qe I grabite Shqiptareve Rrugen e Kombit dhe i ke fut ne nje det me borxhe, tek Oligarket.

  I papergjegjshem.

 2. Te ka dale nga duart e pidhit sat eme Anetes. Bir budhte, do shkoni ne te semes bashke me filo ruso greket orthodoks. Zgjebe muti

 3. Te ka dale nga duart e pidhit sat eme Anetes. Bir budhte, do shkoni ne te semes bashke me filo ruso greket orthodoks. Zgjebe muti🚽🤮🚽🤮🚽🐷

 4. Nuk kam besim te Luli qe do tregoje gje perkundrazi ai i pengon ata 100 e ca mije veta qe kane dale 8 here ne proteste kombetare te marrin situaten ne dore se tremben kupola e PDse sapo Policia permend Gazmend Bardhin ne megafon te ndaloje dhunuesit dhe s’kane shume faj se kjo qeveri eshte e paskrupullt! Ta marre vete Lul Basha lejen kesaj here, nqse do te behet KM i takon te marre disa pergjegjesi me shume per organizimin e protestes! Nuk permbyset drogaxhiu pa dhune e kane te kote, mjafton qe per 1 ore te mos hedhin me fishekzjarre por te qellojne me gur (eshte pa kosto dhe zgjidh pune si ne Kukes)! Une nuk kam me besim te Luli e ca jane keta vetem te inati i Skraparlliut po beri gje dhe cunat e rinj mos te ndalemi se neser do jete me keq, kur behet gati per burg Luli merret me mend sa te pambrojtur jane te tjeret nga psikopati!

 5. Keta jane ne fushate barcaletash ? Polic qeka katandis. Sa mire qe nuk shoh me telev. Ndonje lajm tek tuk. Kujdes popull. I cmenduri te cmend dhe i mbyturi te mbyt.

 6. Rri pa merak se deri me 30 qershor kemi kohe plot edvin psikopati !Do te shohim se si do te shkosh per lesh….,filmi i ri gjerman eshte gati,rri e mos ik !

 7. La nam. Ka rrjedhur. Nuk shihet me me sy . Eshte bere si kale gerdalle. Zoti i ruajte mendjen.
  E dinim me te zgjuar e i dhame votat. Tani……..

 8. Ky eshte eshte bere si pensionistet ke rradha e qumeshtit ne kohen e Dulles, ku i tregonin njeri tjetrit per trimerite ne lufte. Kot e ke qe sforcohesh se do perfundosh me keq se Saliu ne 1997

 9. Batutat e tuja dhe e zgerdhimja jote o km eshte si puna asaj historise qe i dhiu breshka ke komet atij robit qe kishte mbaru….. Sdq nga shtati je pyll ndersa nga mendja je ashtu si thote ajo fjala e urte… dmth “gernete” jo fyll….

 10. Edram pordha me barcoleta
  Tan kte popull don me e mashtru,
  Vec nga huni qe i futi Meta
  Shpejt per lesh ka me shku!

  Pirdh pirdh o Ram ziu
  Goja jote nxjerr vetem pordhe,
  Ne vrime do futesh si miu
  Dhe po n’gjiriz ke per t ‘ngordhe!

  I or pusht se na u neverite
  As emrin nuk duam t’a degjojme,
  Shqipnise tana te zezat ia ngjite
  Palacolleqet tuaja kurre s’do ti harrojme!!

 11. Mos o llumi vlores..Do ta shohesh..Mbas lufte numerohen viktimat.Qejbesira po demton edhe socialistet e ndershem..Se rilindasit japin gjithcka e ato te shtepive

 12. Andi Bushati o bythqire! Na e shpife!!! Hiq komentet e ndyra o pervers!!! Katundare, fshatare e maloke qe na e neveritet Shqiperine, ju shofte fara!!! And Bushati, o shtepi kurvash!!! Leporele!

 13. And Bushati o bythqire! Na e shpife!! Hiq komentet e ndyra o pervers!!! Katundare, fshatare e maloke qe na e neveritet Shqiperine, ju shofte fara!!! Andi Bushati, o shtepi kurvash!!! Leporele!

 14. Zana mos e harro vitin zgjedhor te 2011 kur salihu lulu meta dhe gjithe makineria shtetrore plus kosovare me karta identiteti shqiptare i shpellen lufte rames qe kandidonte per nje mandat te katert,90% te tv i kishte salihu dhe cfare u be rama fitoi me 10 vota plus dhe ketu do thuash ti rama i vodhi i bleu,por Hijena salih me tv qe kishte zhvilloje teatrin Absurd salih lulu like dhe lulu u be kryetar,tani RAMa salihun e coje per lesh vetem duke u tallur,liken e vuri president dhe ai tani nuk di ku eshte,kurse lulune e ka si zinxhir qe e rrotullon si ja do palla,atij po i vjen keq qe me 1 korrik nuk do jete me lulu,por salihu ka menduar per jam arber ne krye te PD

 15. Po shoke te mire sorosi jeni. Po mos ” e hidh poshte” se ta la ne dore ” reformen ne drejtesi” si perversi soros e kerkoi. Tradhetare te neveritshem te peshtire te vegjel te popullit tuaj. Zoti regjizori me i madh o te paudhe.

 16. dale dhe pak po luli do ti qi linden atij te droguarit ,dhe gjithe ju rikurvave qe nuk jeni te zotet ekurvave qe keni ne familje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu