• |
ide | kryesore

Basha: 30 qershori është varreza politike e Ramës

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një postim të publikuar në rrjetet sociale shkruan se data 30 qershor është varreza politike e Edi Ramës. Basha ka ftuar qytetarët që të bëhen pjesë e protestës së 21 qershorit.

“30 qershori është varreza politike e Edi Ramës, shokut të avdylajve dhe bandave të krimit. Shqiptarët janë ngritur në këmbë në betejën kombëtare për Shqipërinë si gjithë Europa.


Boll më me Shqipërinë që duan vetëm ata! Tani është koha për Shqipërinë e të gjithë shqiptarëve! Asnjë hap pas! #21qershor”, shkruan Basha.

14 Comments

 1. Dmth. Qe rama do jet ne kemb. Me 30 qershor. Po sikur na thoshe qe do ta rrezoje para zgjedhjeve. Mbaj zagaret me gajret. O Lul mafishja.

 2. A u rrezua KM pyesin disa. Mua me duket sikur eshte rrezuar pak remdesi ka nese vazhdon te jete ne kkrye te qeverise apo jo. Me duket se eshte rrezuar sepse nuk po arrin te hyje lirisht ne asnje qytet. Edhe ne Librazhdin e nr. 2 te PS edhe ne Rroskovec, Patos etj. zona tradicionalisht te se majtes, nuk hyn lirisht dhe pritet me protesta. Po sikur te shkoje ne Kukes apo Shkoder ku gjithmone ka fituar e djathta? Duke qene se te pakten gjysma e shqiptareve nuk e duan, moralisht ka rene si KM. Qendrimi si KM i rrethuar nga qindra police nuk ka asnje fare rendesie. Pushteti e tregon forcen kur eshte i dobet. Flitet se diten e hene do vine ca amerikane. Te shohim se cfare do te thone…

  1. Pse protesta i quan ti kur mblidhet vetem dega e PDse me dy-tre deputete?proteste eshte kur populli ngrihet vete pa organizim politik or mik dhe kryeministri bie me vote jo me dhune,behuni me ne fund jerez normal dhe kuptojeni qe ne pushtet vihet me vote e jo me thirrje radikale per lufte civile…

 3. Po te dergosh shpellare nga qytete te tjera ashtu te duket sikur ka rene rama,FBI po e pret lulune neser ne prokurori per parate ruse qe ja shperndane shpellareve e ceceneve te salihut,lulu futu ne zgjedhje se do digjesh keq mos mer trute e salihut e lubonjes,zhejit

 4. Budallalleku i ketyre nuk ka fund,me çte drejte ti mor Lulush perpiqesh te pengosh njerezit per te ushtruar te drejten e votes?!Ju u terhoqet nga loja,ne rast se mendoni qe populli eshte me ju kjo do duket nga pjesmarrja ne zgjedhje,eshte shume e thjeshte,ne rast se ke popullin me vete populli nuk do shkoje te votoje dhe keshtu automatikisht zgjedhjet dalin pa vlere por ama ti nuk ke te drejte te kercenosh me lufte se keshtu edhe ata pjesa gri qe nuk jane me asnjerin nga inati juaj ate dite do votojne,sepse nuk ka te drejte askush te me ndaloj mua te votoj dhe te me detyroje me zor te bej diçka jashte vullnetit tim,jemi ne demokraci e jo ne komunizem o çuni i babes Sali…

 5. Plotesisht e vertete ajo qe thuhet ne oren 10:41. Vetem se qenkan energjike shume keta shpellaret, pas 7-8 oresh udhetim rrine edhe nja tre kater ore ne proteste, pastaj bejne edhe 7-8 ore per t’u kthyer. Por me e bukura eshte se megjithese shpellare, e mesojne dialektin menjehere dhe flasin cdo dialekt. Kjo pune e shpellareve me duket si puna e gomarit qe po e hante ujku dhe ai mendonte se ishte ne enderr.

 6. FUTJA DREJT E THUAJ SMA NIN K:PER SHQIPERIN PO MU KA DHAN ME U BE KRYEMINISTER
  E SPO DI QYSH. TE XHITH POLITIKANET JANE KESHTU THI TE EGER TE POSHTER:
  SPUNOJNE PER SHTET — A E NDEXHON QA PO TE THOT MACEDONSKI SHQiPERIS.marre.

 7. Por ti lulu e dike kete pune rama me 30qershor varri politik,por lere te shkoje me kembet e veta,pse na del cdo dite neper tv dhe na can trapin,por gjithsesi neser te pret FBI ne prokurori per ate firmen qe ke hedhur per parate ruse

 8. Hajde komentues me emer e pa emer vet shkruan e vet i jep te drejt vetes..Ne jetojm ketu e jo ne imagjinater tuaj te varfer e helmuse..Turp per ty edhe qe mer nje rroge sot..Neser do ta paguajn femijet tuaj..Rilindja ka mar Fund ..Mallkuar Qoft Ai qe i mbron

 9. O arberi ti nuk duhet te perdoresh ilacet e salihut se do perfundosh si stalini duke uluritur rrugeve ramaik,por ti me duket qe je kontigjent i atyre shpellareve qe zhgarravisin muret e qytetit deri ketu keni perfunduar per te justifikuar parate ruse qe lulu ndan per ju,FBI neser pret lulune

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu