• |
ide | kryesore

Negociatat/ “Na veçoni nga Shqipëria, na dëmton”, Rama i përgjigjet presidentit maqedonas

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, i cili në një intervistë të dhënë për platformën mediatike “Euroactiv”, i ka kërkuar Këshillit Evropian, shkëputjen nga vendi tjetër kandidat, Shqipëria, në procesin e diskutimin për zgjerimin dhe hapjen e negociatave të anëtarësimit. Problemi më i madh është ‘ndarja’ me Shqipërinë. Shqipëria tani është në rrëmujë. Opozita është larguar nga institucionet dhe po bëhet më e tensionuar. Pra, çfarë mund të themi këtu? Kemi pasur rekomandime pozitive nga Komisioni më parë, dhe ne jemi ‘veçuar’“, është shprehur Pendarovski për “Euroactiv”.

Në një postim në llogarinë e tij personale në “Twitter”, Rama e quan të çuditshme një qasje të tillë, duke iu referuar “kontributit kyç të Shqipërisë&shqiptarëve në zhvillimet demokratike&rrugën europiane të shtetit mik”.

Reagimi i Ramës 

Presidenti @SPendarovski nënkupton favorizimin e ndarjes nga Shqipëria në vendimin për negociatat? Çudi kjo qasje, sidomos kur konsideron kontributin kyç të Shqipërisë&shqiptarëve në zhvillimet demokratike&rrugën europiane të shtetit mik.S’duket as e drejtë as praktike faktikisht!

 

23 Comments

 1. Hahahaha….e ndjen skizofreni drogaxhi qe po izolohet nga faktori nderkombetare.Dhe ky eshte fundi i tij.
  Në fakt, favorizimi i Maqedonisë u dëshmua me vizitën Kryeministrit i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev
  në Gjermani,ku është pritur në një takim nga Kancelarja gjermane Angela Merkel,që i ka dhënë garanci për
  hapjen e negociatave në Muajin Shtator.Edvin D’Rama nuk është i mirëpritur nga partnerët Perëndimorë ,
  dhe me “zgjedhjet” Lokale do të izolohet,do ti mbyllen dyert pergjthmonë.Keshtu është kur zgjidhet si
  Kryeministër nje përdorues droge.Sipas kokës festen.

 2. PO JO TI JO SHQIPERIA SI DON TI SE TI SHQIPERI E DONE NGA SHUMBINI E POSHT E PAS SI TE VEDOSESHE KUFIJT PER SHKUMBINI TI MENDON QE ME NJE HILE-REFENDUM TJA BASHKOSHE GREQIS NNENE MOS TE DUKET HABI KJO ESHTE IDEJA E JOTE MAQEDONIA BERI SHTET PO MOS MEND SE EDHE ZAEV DO TE BASHKOHEJ ME TY,THACIN,VUCICIN, E ME KRYRMINISTRIN E BOSNJES QE TI BENIT PRESION EUROPES DHE AMERIKRS O KESHTU SI THEMI NE O NE U COJME BALLKANIN NE LUFTE E PASTA NUK I DIHET LUFTES SE TRET BOTERORE SE JU LIDERET GLOBAL THACI VUCICI DHE TI KETE PLAN KENI PO SPO JU ECEN…………….

 3. Or kryemut I shqiptareve, ky asht vetem per ty dhe qenverine tende: “ BUMERANG”

  Ik or spurdhjak I neveritshem se na e shpife!!!Pa le kerkon te te njihen edhe meritat per faktorizimin e shqipo-maqedonasve!!??
  MASHTRUES I PA IMAGJINUESHEM !!!

 4. Ram thonj papreri Ram droga Ram PPP,Ram hajduti, Ram skizofreni, Ram lideri glloball, Ram Rusi, Ram Serbi, te gjith i ka kunder por veten dhe partine Mavi e ka shum te forte, mjer Shqiperia ke ka km homo, gangster.

 5. Edvin Rama e nxorri shpaten/
  Dhe njehere-o per situaten!
  Zanin shqipes-o lart ia ngrite/
  Gjithe ket’popull ne mergim e qite!

 6. Edvin bytha more dragua i ke trute sa nje thua, Edvin droga more mavi e ke mendjen si femij, Edvin more tru thar paske qen komplet gomar,Edvin ore i zi ky popull ka me ta shti zi e me zi, Edvin more qelbesire vetem mut ke per te lepir, Edvin more legen e djathta te shkerdhen.

 7. Ky me duket do terhiqet si busti enverit. Le qe sa te kete spiropalin…… kriminel pervers. Po ka dhe sigurimsat. Dhe qelbesirat e babzitur . Ore njerez e dini qe ky vertet duhet pyetur ne clloj menyre ka deshire te hyje ne historine e shqiprise qe sigurisht eshte e shqiptareve??!!

 8. Lajm i sajuar nga lapsi se skane thene qe na pengon rama po hajt mo muhabet shqiptaresh hedh lapsi nje glase dhe e hane pabuksat

 9. Nxituat si gjithmome te ishit te paret per te firmosur pranimin e maqedonise ne nato. Politika eshte interesa dhe pragmatizem, ndersa poltikaten ne shqiperi teper naiv e te paafte!

 10. PERGJIGJE PER NJE TE PAEMER QE K PROBLEME ME MENDJEN E TIJ PRO RUSO-SLLAV KETU PO TREGOHET RAMA QE KA TAKUAR 20-VUCICIN DHE SNJEHE PRESIDENTIN TONE PO NDARJA E KOSOVES NE SHERBIM TE KUJT ESHTE…SA ME LARTE ME DUKET E E PAHE PROVUAR LLAPEN E RAMES..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu