• |
ide | kryesore

Rama: Këto zgjedhje janë të çuditshme pa kundërshtarët kryesorë

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Kolonjë në kuadër të zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Këtë të shtunë ai prezantoi në Kolonjë kandidatin e Partisë Socialiste, Erion Isain.

Rama u shpreh se këto zgjedhje janë të çuditshme për vetë faktin sepse në garë nuk janë kundërshtarët kryesorë .Më pas Gjithashtu ironizoi opozitën duke thënë se ata janë në një gjendje shumë të keqe. Sipas tij, Shqipëria do të bëhet dhe këtë do ta realizojë vetëm Partia Socialiste e Shqipërisë.


“Këto që kemi bërë nuk mjaftojmë, por duhen shumë më tepër. Mbase mjaftojnë për të provuar atë që pak nga pak gjithmonë e më shumë njerëz e kanë kuptuar, e kanë kuptuar edhe ata që nuk janë mbështetësit e PS, sepse ne jemi të vetmit që mund ta bëjmë këtë vend, sepse po se bëmë ne, askush tjetër nuk e bën.  Me sa shoh në horizont nuk do të këtë edhe pak kohë. Ata janë më keq, edhe se sa kanë qenë. Këto zgjedhje janë të çuditshme në një kuptim, sepse janë zgjedhje  pa kundërshtarët tanë kryesorë.

Çfarë borxhi iu ka populli. Ata synojnë të hyjnë  brenda institucioneve për llogari të tyre. Shteti në demokraci nuk merret dot me dhunë, kjo dihet. Shteti në demokraci nuk janë godina, por pushteti buron nga vota e popullit dhe për sa kohë nuk e ke votën, atëherë nuk ke se si mund ta kesh pushtetin. Ata janë manipulatorë të paskrupull. Duan ta bëjnë Shqipërinë copë-copë. Pse duan ta bëjnë Shqipërinë copë-copë? Sepse këto imazhe shpërndahen në Evropë, ata që nuk duan të hapen negociatat me Shqipërinë, thonë: Çfarë negociatash do të hapin, sepse këta nuk janë njerëz normal, nuk është shtet, sepse është ngritur dynjaja kundër qeverisë”-tha Rama.

10 Comments

 1. ^ sepse ne jemi të vetmit që mund ta bëjmë këtë vend, sepse po se bëmë ne, askush tjetër nuk e bën^

  O Kurve njeri.

  Po maskaralleqet qe ke bere dhe kerkon te besh, na i shet si nder???

  O KONCESIONAR I ndyre?

  Shqiptaret qe do lindin SOT, do lindin me BORXH, sepse ti o Qelbesire, I fute ne Koktrata 30 vjecare Koncesionare me Oligarke.

  Pse e grabite Rrugen e Kombit??

  Koncesionet dhe tenderat e tua mbajne ere mut.

  Sa e ke borxhin e fshehur me Koncesionaret. qe ia ke bere peshqesh Shqiptareve.

  Ti o monster I premton Tiranes dhe Durresit, tua besh Rrugen Tirane Durres me Pagese, sepse Koncesionaret e tu e shikijne si fitimprures.

  O Qelbesire qe kurozon levizjen e lire dhe tregetine.,

  Lista e maskaralleqeve eshte e gjate.

 2. Nuk bythe nuk ta mban. Po mbahesh me zor se dhe oficeret e ushtaret te jane ngrene. Tani po te shemben kalate dhe mbetesh cullak me mbretereshen.
  Sikur te qe gjalle Shekspeeare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu