• |
ide | kryesore

Rama: Opozita ka frikë nga reforma në drejtësi

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama nga Kolonja ku po vazhdon fushatën elektronike të zgjedhjeve të 30 qershorit, u shpreh se opozita ka frikë nga reforma në drejtësi dhe po kërkon ta ndalë atë.


“Ju e dini shumë mirë se kush janë këta. U pëpoqën që ta ndalin reformën në drejtësi. Erdhën atje në radhë sepse Amerika ua futi këmbët në një këpucë. Ua dhamë gjysmën e qeverisë.


Çfarë duan këta, të marrin gjithë qeverinë? Në emër të kujt t’ua japim. Nuk kemi si t’ua japim. BE do që të implementohet reforma”, tha Rama.

15 Comments

 1. vodhi 3 miljard euro ne 6 vite,trafikoi gjysem miljon ton kanabis ne 6 vite,nbushi evrop me vrases ,prostitut,vodhi me zgjedhke me banka,me qdo qibdrak,perzuri nga shqiperia 500 mi vet me vrasesit frrok,ndok,rosh,balla,sajmir tahiri,xhafa,balla dhe qelbi rama nuk paska frig.te ka dal muti nga goja edvin es zaho nuk te beson me-se as babai i tij nuk je.

 2. Je bo si shabon qosja. Llap llap kot. Mire opozita sipas teje ka frike, po ti o akullorja e ardhshme a thu nuk i mbush poturet e famshme. Kam pershtypjen qe me shume frike se kushdo ke ti dhe duhet vertete te kesh

 3. ehh si u bo ky mhabeti i “frikes nga reformes ne drejtesi”!

  a ju kujtohet fill mas 90-tes, kur shkojshimme ble ide apo moi kaush me thana ke katnaret ne vore, kur e pytshim:

  “pse e ke ngrejt cmimin e kaushit mi none”?

  “o ngrejt dallari t’keqen nona”!

 4. Ik ore pirdhu.

  Reformen e kenaqe.

  Ka shume mundesi, per rrethanat qe krijove, qe po te kthehen, Booooomerang, Reforma te ta fuse ty te parit.

 5. Ca do u premtosh Korcareve.

  1. Ta besh Korcen turistike me Tec Monster, se se disa Greke NUK u interson te ndyjne ne pjesen Greke, por ne Korce.
  Do ta besh Korcen industriale me Oxhaqe she shtylla tensioni te larte o vizionar, koncesionar.

  2. Do u premtosh Rrugen me tra/pagese, qe te vijne ne Tirane?

  Koncesionar I ndyre

 6. MIRE E ZEME QE OPOZITA KO FRIKE NGA REFORMA NE DREJTESI.
  1-POR PAS REFORMES NE DREJTESI E SORJANEVE NE POPULLI SHQIPTAR DO TE HAME ME LUG FLORIRI.
  2-PO EVROPJANET CFARE KANE FRIK PSE SI HAPIN NEGOCIATA. PER 6-VJET….

 7. Mirë ata kanë frikë po ti pse nuk ke frikë z.Rama ke 25 vjet në grazhdin e pushtetit dhe qenke i pastër ik ore pirdhu se nuk i ha populli këto broçkulla ju jeni për trekëndësh në qendër të tiranës theksoi të gjithë politikanët shqiptarë

 8. Sinqerisht cfaredo denimi ky e ka pak. Cfare mund ti besh ketij ne kete dynja qe ta kete hak. Nuk gjej. Dhe pas ketij gjithe rilindjes. Ca ti besh ketyre.

  1. Ke ca t’i denosh ketij qe t’i duket ferri mbi toke. Te gjithe pasurine ca ka e ca nuk ka ia konfiskon, duke filluar nga e famshja 20%, tek llogarite bankare brenda dhe jashte, tek pasurite e paluajtshme, kontroll ketij, gruas se tij, ish grave, vellait, mamase, femijeve deri tek kushuriri i trete dhe/ ose te njohur te afert, miq. Ta shohim pastaj do zgerdhihet me apo jo. Kjo per te gjithe, jo vetem per kete! Duke filluar qe nga 1992, ca kane qene Presidenta, KM, Ministra, Zevendesa Ministra, Sekretar te Pergjitshem, Drejtore Hipotekash, OSHEE, KESH, Ujit, Kr Bashkie, ish Komuna, Kryepleq, Drejtore Insitucionesh, Dogana, Tatime, Porte, Aviacion, SHISH – SHIK, ALUIZNI, te gjithe pa perjashtim ca kane qene kuadro te hetohen. Keshtu bie ne paqe populli

 9. Me kete reformen ne drejtesi qe pellet nga mengjesi ne darke mbushja mendjen kokelesheve te rilindjes,genjej per hall qe ke se as gomari qe pergedhelje me pare nuk te beson me !?!Ku,si,çfare,pse ?!Asnje imunitet nuk kane,te pambrojtur jane,ne rruge!Me cfare e pengojne me edin qe kane ne mes kembeve ?!Ti je perbindesh,fatkeqesi e madhe per kete vend qe pas 50 viteve diktature u rikthehet ne krye nje psiko-hajdut-pervers-shperfytyrim i vlerave shoqerore !Mashtrues duhet me cdo kusht te te heqin…….!

 10. Mbi 80% e deklaratave publike të Ramës e Taove të tij, janë dukshëm gënjeshtra që nuk i beson askush.
  Por kjo gënjeshtra idiote se frikë nga drejtësia nuk ka ai që ka bërë çdo javë një shkelje të rëndë të ligjeve të vendit e ka abuzuar më shumë se cilido me pushtetin, por ka opozita që ka 6 vite që nuk është në pushtet e ka 4 muaj që edhe ate fije imuniteti që kishte si deputetë të parlamentit, ka hequr dorë vetë, kjo i kalon edhe caqet e gënjeshtrës, por është objekt humori tragjikomik.

 11. KY I MARROSURI BASHKE ME LUKUNINE E TIJ ESHTE PER TA FUTUR SHTAT PASHE NEN DHE’ POR PRAPE NUK KA FRIKE . ÇELSAT NE OQEAN OR ZHULS MAVI

 12. po jo me, ai e thote per humbamenet, ta haje kush ta haje…

  fatkeqesisht, ka akoma plot qe i hane

  gjithata injorante e debile

  plus

  gjithata qe mbahen me i pune shteti te qelbet, qe s’kane nxjerre hala leket qe kane pagu per ta kap ate vend pune

  plus

  ish fuksat, kalecat, ish-sigurimsat e kompani qe i erdhen ne 11 janar me urdher

  plus

  spartak ngjelen…
  ky, fare pak me i zgjut se kto kategorite me lart por vuan thelle nga megalomania dhe stockholm syndrome…dy semundje te pasherueshme…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu