• |
ide | kryesore

‘Bild’ nuk ndalet, paralajmërohen përgjime të reja nesër pasdite

Lajme, Të fundit

Gazetari i “Bild”, Pieter Tiede ka paralajmëruar sot se të tjetra publikime do të dalin në dritë në lidhje me manipulimet e zgjedhjeve.

Këtë lajm e njofton vetë gazetari përmes një postimi në rrjetet sociale. Sipas tij, materialet e reja do të publikohen nesër pasdite.

Gazetari i gazetës gjermane këtë gjë e kishte paralajmëruar edhe më parë, por sot ka dhënë kohën se kur ata do të bëhen publike për lexuesit e saj. Në përgjimet e mëparshme të gazetës “Bild”, shfaqeshin bisedat mes zyrtarëve të Partisë Socialiste dhe Astrit Avdylajt, i konsideruar si truri i bandës së Shijakut.

Mes 6 përgjimeve të para, në bisedë me Avdylajn shfaqej edhe kreu aktual i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.

Lexo më tej nga Lapsi.al: 

E plotë/ Të gjitha përgjimet Dako-Avdylaj për vjedhjen e zgjedhjeve 

Pergjimet

 

28 Comments

 1. No problem Gjermano!Bar do te hame e nuk e dorezojme edvin ramen ?!Jemi popull,per turp !Mesazhet nga Gjermania jane te qarta,hiqeni morten qe u ka zene,largojeni edvin ramen !Do te flase Merkel,,,,?Ajo po flet,Bild eshte media nr.1 ne ate vend dhe kryesore ne Europe !Shqiptare……,dele hani bar e pini makiato,turpi u mbulofte !

 2. Dmth Rilindasit mandatin e dyte e kane super te vjedhur e te blere. Qe ti jete i besueshem deshtaku kryehajdut duhet te hyj ne zgjedhje te parakoshme e te testoj vetem e partine e tij nese i votojne shqipetaret dhe a jane shumica legjitime!

 3. Asnje her ky km grua qir nuk ka qen shumic, djal komunisti jame por me kete goje shpellari qe ka ka ky psikorreaktiv kurr me s merr vote ky Anete qire, dhe ju o popull hapini syte se kafshe me te rrezikshme s kemi per te pare me.

 4. vk ua dhiu meta se u shua zhurma bildi-t, si me babalen nxjerrjet e pergjimeve per here te dyte e te trete sdo kene me efekt sado emisione te beje Fevziu

 5. Fjori i salih karaxhic berisha nuk do shohesh me,shyqyr per ty se kopili mi i ri i kodoshit salih me baba biologjik karaxhicin prandaj dhe dergonte nafte dhe arme,por ti Fjori protesta po vjen nje pras fute ne bythe qe sot qe diten e rrezimit te rames sipas lulu te jeshe gati te fluturosh lart

 6. Nuk eshte normale..qe me gjithe keto skandale te mos jape doreheqjen..praktikisht ngado qe te hedhesh syte eshte plot me vjedhje korrupsion, droge..Sa i lidhur paska qene me karrigen bastardi i Netes!

 7. Indicje dhe vetem indicje. Ai: Me jep listen e atyre te PD qe t’i shkundim pak. Drejtori: Ta kam bere gati. I kam marre masat, e kam ne kompjuter dhe hajde merre kur te duash. E ca ka ketu per t’u habitur? Asgje. E ca vertetohet ketu? Qe ai kerkon listen e votuesve te PD dhe ky tjetri i tregon qe e ka bere gati dhe mund ta marre. Vertetohet dot se e ka marre? Jo nga ky pergjim te pakten. Eshte njelloj si te thuash qe Gjushi shet beton. E ka pare kush? Shkurt nese Kazani Bildit do vazhdoje te nxjerre budallalleqe te tjera si keto, pa piken e vleres, eshte e kote. Eshte si puna e asaj barcoletes “fakti ishte brenda”. Fakte djema, fakte. Te gjitha jane montazhe jua thote Mamica juve

 8. Jemi para protestet cecenet kane nevoje per ushqim omgj qe te kete efekt per dy ore proteste,kesti i dyte ishte me i madh se i pari brenda PD thuhet 5milion euro per gjermonin,neser FBI pret lulune ne prokurori,ju cecene protestoni para prokurorise

 9. Bert me 30 qershor voto dhe shko ne plazh per te tjerat leri peterin te fitoje ca para,parate ruse po bejne punen e tyre por nuk ka maqedoni

  1. tani e hodhet tek rusia..fajin e ka rusia tani…qelbesira juaj po vjen ere ngado ju kapeni tek”armiku i jashtem” sa zagare qe jeni!

 10. O burra, sulmoni fb e Tiede tani se na e nxori bojen. Ka ca rregjistrime ai, qe te pakten nga ato qe ka thene, qe mund te jene shume djegese. Ne sulm pra si brigade kreshnike qe jeni

 11. Ti i ores 16 e41 Salihi me gjith te djathtet more moter qir ti shkerdhejm te gjth fisin o i perdal po qar ke me Salihun pasi ky grua shkerdhyeri i yt ka per mik vella ate Serbin more moter qir dhe mos u mer me mua pasi una jam ai qe ta mbushi trupin me plumba more rrace qir more qelbesir more kerm, une jam ai qe ta ahkerdhej fare e fisin nga mami dha babi more vesh more pjelle bastarde more mut muti rrac e dhjere ,

 12. Cfare do te thote omgj o i paemer i ores 17:22? Jam i bindur qe nuk e di dhe e si psene? Sepse rregjistrimet qe do jepen nga Bild nuk kane asnje lidhje me omgj. Sa per cecenet, a mund te ma thuash kuptimin? Jo per gje, por me sa di une jane banore te Cecenise dhe s’kane asnje lidhje me shqiptaret. Nese opozites dhe Tiedes ia jep leket rusi, fol me fakte, nxirr edhe ti pergjime dhe do jemi te gjithe ne rregull. Por me shpifje banale per nje sufllaqe nuk i genjen dot njerezit. Ne nje shkrim tjeter, njeri thonte se shoellaret kishin shkuar ne Librazhd, Patos, Levan, Maliq me autobuza. Disa kane nxjerre autobusa qe mbushin mbledhjet e KM, nuk mund re them se eshte e vertete. Por askush nuk mund te thote se ata njerez ishin shpellare te derguar nga opozita se flisnin ne dialektin e vendit ku zhvillohej protesta. Dhe ne fund pse qenkan shpellare dhe cexene ata qe memdojne ndryshe nga ti dhe qe irritohen kur degjojne pergjimet? Je ti me shoket e tu (200 max 300 vete) qe jeni b….lepires dhe eshte minimalja qe mund te thuhet dhe jo te tjeret. Shkoni e lani gojen tani

 13. Gazekari tan hoxha eshte bere si bishe besoj se i ka shpetu pa marre ndonje info. Kam pershtypjen se po ti kishte pas tan hoxha keto info dhe ta kishte njof kete gazetarin ka pas me i bo gropen…. si cdo burimi info te tij qe eshte palos.. . Perfundimisht ky km qe te shpetoje duhet tja mbathe naten se po e pane njerezit tu ik kane per tja heq breket…..

 14. Nje Piter Tiede gjerman po hedh ne ere kete qeveri te vesit.T’ju vije turp gazetaruceve tane qe heret ne mengjez marin kasetat nga pronaret e tyre dhe me to kendojne gjithe diten .Turp televizioneve tona,mediave tona qe jane servile,aprofesionale dhe te korruptuara.

 15. Ti AI qe rruan karin dhe pastaj ta lepin per nje euro,ti mor kopil i kodoshit salih qe behesh trim ne koment por te rruga ben si pidh i bukur si salianji,une mor pusht ju njohe je 6 pushtave qe shkruani ketu dhe me buke ju mban mandi nga parate e zenit,une ju njoh me fytyra,por une tall karet me ju o kopilat e kodoshit salih,mos bej trimin te lapsi se ju bej ate qe gjyshi im ka bere para 50 vjeteve baballareve tuaj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu